Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rybáři mohli znovu nahodit udice, oblíbená nádrž Čerťák je po dvou a půl letech otevřená

Po dvou a půl leté pauze mohli novojičínští rybáři opět nahodit udice u nádrže Čerťák. Delší přestávku zdejšího lovu jim vystavila oprava této vodní plochy. Teď už se ale znovu mohou těšit z prvních šupináčů.

Letošní květen je velkým svátkem pro novojičínské rybáře. Po více než dvou letech mohli znovu usednout kolem nádrže Čerťák a nahodit udice. Na podzim roku 2017 se přitom museli dívat, jak ryby i voda nádrž kvůli opravě opouští.  

“Ryby jsme začali vracet už loni na podzim, hlavně kapra a bílé ryby, a zbytek jsme dostali letos v dubnu,” uvedl Petr Frous, předseda MO Českého rybářského svazu Nový Jičín. 

Po zhruba 14 dnech hájení poslední vypuštěné várky ryb pak mohla sezona rybolovu 1. května znovu začít.

“Chytil jsem,chytil,  pár kaprů jsem vytáhl,” pochlubil se jeden z rybářů. “Chytám poprvé a baví mě to,” pousmál se vedle stojící chlapec. “Je to kousek z Nového Jičína, člověk se na chvíli dostane do přírody,” poznamenal další muž  

“Rybáři jsou na to opravdu nažhaveni, ptali se, volali, protože ryb je tam opravdu dost,” podotkl Petr Frous. 

Kromě kapra se dá v Čerťáku ulovit lín, cejn nebo plotice. Do vody se ale zatím nevrátily štiky.

“Dravce jsme nedali, a to z toho důvodu, aby se měly možnost rozmnožit ostatní ryby a dravce dosadíme pravděpodobně příští rok,” dodal předseda novojičínských rybářů. 

Přímo v Novém Jičíně mohou rybáři také vyrazit na lov k nádrži Lamberk, ta je ale svou rozlohou podstatně menší než oblíbený Čerťák. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy