Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zpívající studenty virus nezastavil, natočili videoklip

Doba koronaviru uzavřela do domovů také členy pěveckého sboru Puellae et Pueri. Ti ale nepřestali zpívat a z nahrávek na mobilní telefony natočili videoklip své verze jedné oblíbené skladby.

Videoklip skladby A Million Dreams, na kterém se podílí zpěváci studentského sboru Puellae et Pueri, vyplynul ze snahy vedoucích tohoto hudebního tělesa zůstat se sboristy v kontaktu i v době vládních omezení.

Andrea Dostálová, jednatelka Puellae et Pueri: “Přemýšleli jsme s manželem, jak to udělat, abychom dali dohromady i nějakou hudební záležitost, a přirozeně z toho vyplynul videoklip a píseň jsem se rozhodli nahrát pomocí mobilních telefonů dětí."
Jakub Dostál, Puellae et Pueri, autor videoklipu: “Celkem se jednalo o 40 až 50 klipů. Poslali nám je i někteří bývalí sboristé, nejen současní, a skládat to byla opravdu zábava."
Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri: “Děcka dokázala sama sobě, že jsou schopni nazpívat, nahrát svůj hlas. Možná někteří byli překvapeni tím, jakou barvu ten hlas má."

Současně tento videoklip posloužil jako pozdrav partnerským sborům do finské Hämeenlinne nebo litevského Kaunas. A klip je také věnován i současným maturantům, kteří se se středoškolským sborem loučí. Oficiálně tak měli učinit březnovým koncertem v Beskydském divadle. Ten byl ale zrušen.

Tereza Jelínková, Puellae et Pueri: “Ta písnička nás provází od loňského zájezdu v Paříži, potom jsme měli muzikál, ale stále doufám, že v září se nám podaří ten náš koncert realizovat a že se rozloučíme i naživo."

Zmíněný koncert by měl v Beskydském divadle proběhnout 16. září. Klip budou moci lidé vidět i na vernisáži výstavy k 15. výročí založení sboru. Plánována je na 31. srpna v Návštěvnickém centru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy