Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravy potrubí omezí novojičínskou Máchovu ulici do prosince

Rozsáhlá oprava vodovodu a kanalizace uzavřela Máchovu ulicli. Dopravní omezení, které se týká i městských autobusů, bude trvat až do konce roku. Správce sítí tu buduje téměř kilometr nového potrubí.

Rekonstrukce vodárenské infrastruktury v Máchově ulici je investicí za více než 28 milionů korun. Stavba začala v květnu, hotova bude na konci roku.

Marek Síbrt, tiskový mluvčí SmVaK: “Vyměníme zhruba 430 metrů kanalizačního potrubí a související infrastruktury a také zhruba 420 metrů vodovodního řadu."

Důvodem rekonstrukce je nevyhovující technický stav potrubí, ve kterém jsou praskliny.

Marek Síbrt, tiskový mluvčí SmVaK: “Po celou dobu modernizační akce bude pochopitelně zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou. Vybudovali jsme v této lokalitě suchovod,” podotkl mluvčí severomoravských vodovodů a kanalizaci."

Rozsáhlý zásah do sítí v této ulici sebou přináší také omezení pro řidiče. Ti musí s komplikacemi počítat až do prosince. Zákaz průjezdu platí rovněž pro městskou hromadnou dopravu.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Autobusy tady jezdit nebudou. Místo po Máchově ulici budou jezdit po ulici Bezručově a na této také zastaví na stejnojmenné zastávce, kde staví příměstské autobusy. Ta zastávka je poměrně nedaleko, takže cestující musí popojít jen o kousek dále."

Celkově v letošním roce vyhradily Severomoravské vodovody a kanalizace do vodohospodářské infrastruktury na Novojičínsku více než 90 milionů korun.

Marek Síbrt, tiskový mluvčí SmVaK: “Z toho 60 milionů směřuje do dodávek pitné vody a více než 30 milionů do zajištění odvádění a čištění vody odpadní."

Kromě aktuálních prací v Máchově ulici bude vodárenská společnost modernizovat vodojem Salaš, který slouží k zásobování části města, například v okolí nemocnice.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

NN Životní pojišťovna N. V., pobočka pro Českou republiku, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků