Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín bude topit ekologičtěji a levněji

Nový Jičín investuje do tepelného hospodářství a pokračuje v modernizaci kotelen. Ty staré už nesplňují emisní limity a jejich provoz je nákladný. Část finančních prostředků na rekonstrukce pokryjí dotace.

Nový Jičín vlastní 28 kotelen, dodávají teplo a teplou vodou do 5 400 bytů, do škol, sportovišť, divadla a dalších objektů. Důvodů pro jejich rekonstrukce se nashromáždilo hned několik.

Pavel Puchner, energetik bytového odboru, MěÚ Nový Jičín: ”Povinnost plnit přísné emisní limita. Špatná dostupnost náhradních dílů a celková morální zastaralost vybavení. V kotelnách budou instalovány moderní kondenzační kotle s vysokou účinností, které celkově sníží i provozní náklady.”

V předchozích dvou letech už město zmodernizovalo čtyři tepelná zařízení, letos je na řadě stejný počet, a to v objektu zimního stadionu, na ulici U Jičínky, Vančurova a v místní části Loučce. Většina prací začala po skončení topné sezóny po 31. květnu. Lidé ale budou muset tolerovat občasné výpadky teplé vody.

Petr Holub, zástupce provozovatel tepelného hospodářství Veolia Energie ČR: “Bude potřeba udělat nějaké krátkodobé odstávky, takže prosím, aby lidé byli trochu shovívaví a vydrželi ty krátké odstávky, které budou nejnutnější. Bude to v řádu několika hodin.”

Předpokládaná cena za rekonstrukci 4 kotelen se pohybovala kolem 28 milionů korun, radnici se zakázky podařilo vysoutěžit s desetimilionovou úsporou, a může počítat i s dotací z Evropské unie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy