Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské děti s diabetem poráží nechtěný cukr soutěží

Děti s diabetem, které dochází do poradny novojičínské nemocnice, poráží cukr v krvi i díky soutěži. Tu pro ně vymyslela zdejší zdravotní sestra. Její motivační program vede malé pacienty k dodržování správné životosprávy.

Koloběžku si z rukou zdravotníků diabetologické poradny novojičínské nemocnice zasloužil devítiletý Adam za to, že celý rok dokázal cukr ve své krvi udržet stabilně na nízkých hodnotách. Motivovat děti s diabetem k dodržování životosprávy i formou soutěže se před dvěma lety rozhodla zdejší zdravotní sestra.

Radka Barošová, sestra dětské diabetologické ambulance, Nemocnice Nový Jičín: “Ocenili jsme pět dětí, ale to není tím, že ostatní nejsou dobří, těch šikovných dětí je hodně.”
Viorica Chaloupková, rodič dítěte s diabetem: “Je to těžké, ale zvládáme to, syn je velmi šikovný.”
Adam Chaloupka, klient diabetologické poradny: “Někdy mám chuť na kofolu.”

Na kontroly tu do diabetologické ambulance dochází pravidelně 33 dětí, jejich počet narůstá.

Andrea Kudělková, primářka dětského oddělení, Nemocnice Nový Jičín: “Jedná se o děti s cukrovkou prvního stupně, to znamená dětského. Je to cukrovka, která je závislá na aplikaci inzulínu. Děti si musí několikrát denně pravidelně píchat inzulin, aby jejich onemocnění bylo v kompenzovaném stavu a mohly fungovat jako normální zdravé děti.”

Pozitivní zprávou alespoň je, že v rámci celonárodní evidence dětských diabetologických ambulancí ta novojičínská poskočila během loňského roku v dobrých výsledcích svých klientů z 41 místa o 20 příček nahoru. Znamená to, že děti se tu snaží a jsou dobře vedeny zdravotníky a zejména rodiči.

Témata: nemocnice,  cukrovka,  Kudělková
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků