Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silnice v Novém Jičíně budou bez záplat, děravé úseky dostanou nový koberec

V Novém Jičíně začaly sezónní opravy místních komunikací. Lépe se bude řidičům jezdit například po ulicích Suvorovova nebo Bohuslava Martinů. Část prací se dotkne také parkovišť a chodníků.

Nový asfaltobetonový koberec dostala v centru Nového Jičína před několika dny část parkoviště Na Valech a rovněž podél vedoucí ulice. Pohodlně už řidiči také projedou po Suvorovově, kde na několik dní komplikovaly provoz dílčí úpravy.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Tam se v minulém roce stavěl přechod pro chodce a nyní se spravovala krajnice vozovky v jeho blízkosti. Aktuálně začíná oprava parkoviště v ulici Budovatelů. Tam se budou měnit obrubníky a betonovou plochu nahradí plastová vsakovací dlažba.”

Parkoviště v husté bytové zástavbě zůstane motoristům přístupné, nebude uzavřeno celé, ale po částech podle pracovních zón.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Stavební práce už také skončily v ulici Tyršově, nyní se začalo pracovat v Mlýnské ulici rekonstrukci ještě čeká chodník ve Smetanových sadech podél ulice K Nemocnici.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V letošním roce je vyčleněna částka kolem šesti milionů. Jedná se většinou o ne klasické záplatování, ale celoplošné opravy.”

Největší stavební zásah se dotkne ulice Bohuslava Martinů, a to ve vytížením úseku kolem vjezdu k nákupnímu středisku. V průběhu prací, zejména v době pokládání nového povrchu, zde musí řidiči počítat i s uzavírkami.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy