Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Devátý “kruháč” v Novém Jičíně zaplatí kraj, město ze svého přidá na projekt a chodníky

Už několik let plánuje Nový Jičín kruhovou křižovatku v blízkosti centra. V tuto chvíli je před dokončením projektová dokumentace. Na realizaci se bude podílet i Moravskoslezský kraj, který téměř celou stavbu zafinancuje.

Křížení ulic K nemocnici a Generála Hlaďo s výjezdem z Masarykova náměstí je z hlediska dopravy jedním z nejfrekventovanějších míst v centru Nového Jičína. Kruhová křižovatka, kterou tu radnice plánuje řadu let, bude celkově devátou na území města. V současné době je jich zde 8, z toho pět na hlavním tahu na silnici 1/57.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Okružní křižovatka je ten nejbezpečnější způsob křížení dopravy a tato lokalita byla vyhodnocena jako velmi riziková.”

Vlastníkem hlavní komunikace je Moravskoslezský kraj. Právě on bude největším investorem stavby.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Mezi městem a Moravskoslezským krajem byla uzavřena rámcová smlouva o podpoře při realizaci této stavby. Kraj bude financovat výstavbu kruhového objezdu.”

Předpokládané náklady na jeho vybudování jsou zhruba 8 milionů korun bez daně.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Město zaplatí projektovou část a tu chodeckou část, tedy chodníky a přechody pro chodce.”

Projektová dokumentace za 550 tisíc korun by měla být hotova do konce srpna.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Po jejím zpracování bychom ji měli bezúplatně převést na kraj, který následně vysoutěží zhotovitele stavby a následně se bude realizovat.”

Plynulost provozu by měla další kruhová křižovatka ve městě ovlivnit nejpozději v roce 2022.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy