Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči vyprošťovali dvojici cizinců z auta, které narazilo u Starého Jičína do mostu

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý odpoledne u nehody BMW ix6, které skončilo v betonovém mostu. Nehoda se stala u Palačova na Novojičínsku, hasiči museli z vozu vyprostit dva zraněné cizince z východní Evropy, kteří zřejmě utrpěli zranění nohou. Řidič jel zřejmě velmi rychle a podle všeho podcenil silný déšť a vítr.

Nehoda byla záchranným složkám ohlášena před půl pátou odpoledne. Do Palačova vyjela profesionální jednotka hasičů z Nového Jičína a dobrovolná jednotka ze Starého Jičína.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zabezpečili havarované vozidlo před požárem a zajistili je proti případnému pohybu. Z BMW vyprostili pomocí páteřních desek dva zraněné muže ve věku odhadem kolem 30 let. Byli při vědomí. Dveře auta šly otevřít bez použití hydraulických nástrojů."

Dvojici cizinců původem z východní Evropy předali hasiči s těžkým zraněním nohou zdravotníkům. Policisté později zjistili, že řidič zřejmě přecenil své schopnosti.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Vozidlo jelo ve směru od Nového Jičína na Hranice. 27letý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy silným deštivým a povětrnostním podmínkám. Dostal smyk, přejel do protisměru a vyjel mimo komunikaci, kde havaroval do betonového pilíře mostu. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči pak vyprošťovali havarované BMW a naložili ho na vozidlo odtahové služby. Během zásahu byl směr silnice I/48 na Nový Jičín zcela uzavřen, směr na Hranice byl průjezdný pouze v jednom pruhu."

Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Policie případ prověřuje pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 49 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail