Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začíná stavba nové hasičské stanice v Novém Jičíně, pozemky darovalo státu město

V Novém Jičíně začala slavnostním poklepáním na základní kámen stavba nové centrální hasičské stanice. Stát bude na pozemcích, které hasičskému sboru, respektive státu darovalo město.

Moderní objekt hasičské stanice v Novém Jičíně bude stát u křižovatky ulic Propojovací a Hřbitovní s rychlým výjezdem na budoucí dálnici D48. Na základní kámen stavby přijeli poklepat představitelé státu, kraje, města a hasičů. Příprava záměru stavby trvala více než deset let.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MSK: “Poté, co vznikly kraje v roce 2001, tak územní odbor Nový Jičín byl jediný, kde byla de facto úplně nevyhovující centrální hasičská stanice.”
Jan Hamáček (ČSSD), ministr vnitra: “Tady opravdu díky excelentní spolupráci krajských hasičů a samosprávy, to znamená kraje a města, se podařilo udělat něco, co ve zbytku republiky rozhodně není standardem.”

Nová budova záchranářů vyroste na pozemcích, které patřily městu. Jejich bezúplatný převod na stát odsouhlasili v minulém volebním období novojičínští zastupitelé.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Bude se stavět na pozemcích, které město Nový Jičín darovalo v roce 2018, zhruba 3 hektary v hodnotě necelých 12 milionů korun, hasičskému sboru, čili České republice.”

Dosavadní budova hasičů v centru města je zastaralá a záchranáři v ní doslova bojují o každé volné místo.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Stávající objekt je situovaný do bloku okolní zástavby, tudíž není možné jeho další rozšiřování.”

Stavba nového zázemí přijde na 236 milionů korun. Spolufinancována je státem a Evropskou unií. Hotovo má být březnu 2022.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ESSAT CZ, s.r.o. pracovište Studénka
Studénka
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail