Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajské volby: změna čtyř hlasovacích místností a drive-in pro lidi v karanténě

Pro letošní krajské volby musí lidé v Novém Jičíně počítat s několika změnami volebních místností. Ve městě bylo také určeno místo, kde mohou přijet autem odevzdat hlas voliči, kteří jsou v karanténě a izolaci.

Lidé postižení kovidovou karanténou a izolací mají dvě možnosti, jak v říjnových krajských, případně senátních volbách odevzdat svůj hlas.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “První způsob hlasování je hlasování z motorového vozidla, tzv. drive in. Toto hlasování bude umožněno již 30. září od sedmi do patnácti hodin.”
Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Jsme spádovou oblastí pro okres Nový Jičín. takže všichni občané bývalého novojičínského okresu mohou volit tady u nás z auta, a to v areálu bývalého Telecomu na Hoblíkové ulici.”

Druhou možností je objednat si speciální volební tým, který dorazí na určené místo To může udělat například pobytové sociální zařízení, které uzavřela karanténa, případně i volič, kterému hygiena nařídila izolaci, a nemá automobil. Žádost o tento způsob volby je třeba podat na krajský úřad do čtvrtku 1. října 20 hodin.

Tyto způsoby budou fungovat i pro případné 2. kolo senátních voleb, které se v rámci okrsku Přerov týká obyvatel Starého Jičína, Suchdolu nad Odrou a Jeseníku nad Odrou.

Současně ale platí klasická služba, kdy si nemohoucí lidé se zdravotními potížemi mohou na městském úřadě objednat domů volební štáb s přenosnou hlasovací schránkou.

V Novém Jičíně musí také lidé letos počítat se změnou sídla čtyř volebních okrsků. Hlasovací místnosti už například nebudou v domovech pro seniory.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “Důvody byly, že ředitelka Domova Ducha v loňském roce napsala, že už není možné tam míst volební místnosti, a to z důvodu nepřetržité sociální péče pro obyvatele. Dohodli jsem se, že budeme chtít, aby volební místnosti byly převážně zřízeny v objektech města.”

Zcela novým místem voleb se tak stane Základní škola Komenského 68. Tam půjdou hlasovat lidé, kteří dosud chodili do Domova Duha na Hřbitovní ulici a do budovy krajské veterinární správy na Jugoslávské ulici. Změna čeká rovněž občany zvyklé volit v domově důchodců na Máchově ulici, kteří nově půjdou na školu Komenského 66. A místo volební místnosti na gymnáziu navštíví hlasující Jubilejní školu.

Voliči dostanou informace o tom, kde je jejich volební místnost, v obálkách spolu s hlasovacími lístky. Adresa volební místnosti je také uveden na obálce. Podrobné informace k volbám jsou na webu města a krajského úřadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy