Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náklaďák srazil na přechodu v Novém Jičíně sedmnáctiletého mladíka

Zřejmě se dostatečně nevěnoval řízení a ve špatném počasí přehlédl chodce. Mladý řidič nákladního auta smetl v úterý ráno v Novém Jičíně na přechodu pro chodce teprve sedmnáctiletého mladíka. Ten skončil s vážným zraněním v nemocnici. Policisté upozorňují řidiče i chodce, aby byli ve zhoršené viditelnosti opatrní i zodpovědní.

Ponurá rána, déšť a mlhy. Nepříjemné počasí nastupujícího podzimu může velmi nebezpečně ovlivnit provoz na silnicích. Zvláště zranitelní v tomto období bývají chodci. Za snížené viditelnosti a deště v úterý kolem půl sedmé ráno na ulici Suvorovova v Novém Jičíně srazil náklaďák mladíka přímo na přechodu.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Pětadvacetiletý řidič nákladního vozidla MAN za snížené viditelnosti se zřejmě dostatečně nevěnoval řízení vozidla a přehlédl mladíka na přechodu pro chodce. I přes intenzivní brzdění již střetu nedokázal zabránit."

Náklaďák smetl teprve sedmnáctiletého mladíka, který skončil odhozený na chodníku mimo silnici. Utrpěl vážná zranění a transportovali ho do ostravské fakultní nemocnice. Zotavovat se bude minimálně 6 týdnů.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "U řidiče nákladního vozidla byly provedeny orientační zkoušky, na alkohol i test na omamné a psychotropní látky a jedy, obě s negativním výsledkem. Vyšetřování příčin a zavinění si převzala služba kriminální policie a vyšetřování."

Policisté apelují na řidiče i chodce, aby byli v těchto dnech na cestách opatrní a chodci, aby dbali na to, ať jsou hlavně vidět. Této problematice se policisté chtějí aktuálně více věnovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy