Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve středisku zeleně Nový Jičín ušetřil miliony. Plánovanou stavbu nahradily unimobuňky

Středisko zeleně novojičínských technických služeb vybudovalo nové zázemí pro zaměstnance. Místo původně plánované zděné stavby zajistilo montovaný objekt z unimobuněk. Město tak v rozpočtu ušetřilo 5 milionů korun.

Nový objekt, ve kterém budou sklady a šatny včetně sprch pro zaměstnance střediska zeleně novojičínských technických služeb, byl ze čtyř unimobuněk postaven během pár hodin.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “My jsme hlavně potřebovali vyřešit kapacitu prostor pro zaměstnance, a to jak z hygienických důvodů, tak i z důvodů šaten.”

Přitom původním záměrem ještě z dob minulého vedení města i této příspěvkové organizace bylo rozšířit zázemí střediska nadstavbou současné zděné budovy.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V průběhu let došlo ke změně, protože ta investice by byla zhruba ve výši šesti milionů korun, tak jsme se s novým panem ředitelem vymysleli jinou strategii revitalizace tohoto místa. Objednali jsme unimobuňky. Ty nás vyšly na milion korun. Splňují všechny naše potřeby a navíc jsme získali i skladovací prostory.”

Z areálu už také zmizel polorozpadlý dřevěný sklad, na jehož místě právě stojí nový montovaný objekt. Další úpravy areálu by měly následovat.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Momentálně probíhá zpracování projektové dokumentace, jednáme se zřizovatelem o uvolnění finančních prostředků v příštím roce, tak abychom mohli pokračovat v revitalizaci střediska veřejné zeleně.”

Příštím krokem tak bude demolice nevyhovujících plechových garáží. Ty nahradí nové přístřeší pro parkování a servis techniky.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků