Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na dva týdny musely zavřít i zájmové kroužky. Volnočasová střediska napsala Prymulovi dopis

Od pondělí jsou kvůli koronaviru uzavřeny střední školy. Krajská hygiena svým následným nařízením také vypla provoz volnočasových středisek a základních uměleckých škol. Znovu otevřít by mohly za dva týdny.

Ministr zdravotnictví svým nařízením z 30. září oznámil uzavření středních škola od 5. října a omezení počtu osob při konání akcí uvnitř na 10, venku na 20. Ve středisku volného času Don Bosko v Havířově byli připraveni respektovat toto povolené množství lidí a v provozu pokračovat.

Jindřich Honěk, ředitel SVČ Don Bosko Havířov: “Nemůžeme zavřít, to nemůžeme dětem udělat. Pokud nás nezavře někdo shora, tak máme pořád otevřeno. Děti chodí, dodržují ty věci, co je třeba dodržovat.”

Nicméně ve čtvrtek 1. října už bylo vše jinak. Krajská hygiena vydala další mimořádné opatření, ve kterém na severu Moravy vypnula od tohoto týdne také základní umělecké školy a volnočasová střediska.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “My jsme měli nějaké indicie o tom, že budou rozhodovat jednotlivé krajské stanice. Každopádně na to reaguje asociace středisek, center a domu dětí tím, že byl přímo panu ministrovi situován dopis.”

Provozovatelé volnočasových aktivit požadují, aby byla jejich činnost za dva týdny skutečně obnovena s tím, že dodrží bezpečností pravidla, která dobře fungovala i v květnu a červnu.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Což by bylo o tom, že by se systematicky v místnostech účastníci střídali a skupiny by byly nastaveny do patnácti osob.”

V říjnu neuskutečněné lekce chtějí ve Fokusu klientům nahradit prodloužením provozu v červnu. Ovšem pokud dojde k dalším omezením, budou vracet poměrné části platby.
Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků