Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šest zápasů venku moc bodů hokejistům nepřineslo. Doma je nepodpoří publikum

Hokejisté Nového Jičína zahájili svou druholigovou soutěž. Do nové sezony vstoupili sérii venkovních utkání. První domácí zápasy musí zatím odehrát bez diváků.

Oproti loňské sezoně čekají novojičínské hokejisty ve skupině východ II. ligy dva noví soupeři - ambiciózní Znojmo a Velké Meziříčí. Opustil ji Šumperk, který postoupil do I. ligy.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “V první fázi je základní část třikrát doma, třikrát venku s každým, takže 42 utkání, 21 doma. Prozatím je zrušena část play-off, potvrzena je jen základní část, a podle toho, jak budou vypadat soutěže na konci kalendářního roku, se rozhodne, jestli se play-off hrát bude nebo nebude.”

Novojičínské áčko povede už pátou sezónu hlavní trenér Petr Macháček.

Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Moc jsme to obměňoval. Chceme, aby ten tým zůstal pohromadě, aby ty návyky se prohlubovaly. Takže ta osa zůstala, jako je kapitán Rok Macuh a Jakub Hruška. Přivedli jsme zkušené hráče, jako je Roman Maliník a Richard Bordovský, takže o ty kluky bychom se chtěli opřít. A hlavně se nám podařilo získat do brány dva šikovné kluky, kteří se budou prát o místo jedničky, takže v tomto jsme spokojeni.”

Jen doplníme, že se jedná o Petra Galušku a Daniela Šimonů.

Vzhledem k dokončovacím pracím v hale zimního stadionu měl Nový Jičín naplánovaných prvních šest utkání na ledě soupeřů. Sezonu měl zahájit 19. září ve Velkém Meziříčí, to se ale ocitlo v karanténě.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “My jsme odehráli čtyři zápasy, všechny čtyři jsme hráli venku. vyhráli jsme pouze ve Valašském Meziříčí 5:3. Velmi dobré utkání jsme odehráli u největšího favorita ve Znojmě, kde jsme dlouhou dobu vedli 2:1, nakonec jsme to nezvládli. Smolné utkání jsme odehráli v Hodoníně, kde jsme vedli 1:0, byli jsme vyrovnaní, ne-li lepší, a za stavu 1:1 jsme 40 vteřin před koncem dostali gól, takže to byla smůla.”
Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Nejsem spokojený, protože ty utkání, kromě Znojma, jsme mohli a měli zvládnout, až na drobné chyby, které rozhodly v náš neprospěch. Tak z toho jsme zklamaný, protože si myslím, že jsme to měli zvládnout a měli jsme těch bodů vyhrát více.”
Rok Macuh, kapitán HK Nový Jičín: “Chtěli bychom samozřejmě zlepšit ty výsledky. Zase ta hra není špatná, ale výsledky zatím nejsou to, co chceme.”

7. října následovalo derby v Kopřivnici. Novojičínští i díky skvělému výkonu soupeřova gólmana prohráli 5:0. Od soboty 10. října čeká hokejisty 6 utkání doma, ovšem minimálně ty první dvě bez fanoušků v hledišti.

Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Vůbec si to nedovedu představit, jaké to bude. Určitě to bude pro kluky těžké, protože ten fanoušek je takový motor. Ta utkání venku jsou těžká a berou hodně sil, jak mentálních, tak fyzických.”
Rok Macuh, kapitán HK Nový Jičín: “Samozřejmě ti fanoušci udělají tu atmosféru. Neříkám, že tady chodí hodně lidí, ale je to lepší než nic. I když to bude před prázdnými tribunami, musíme to zvládnout.”
Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Připravujeme z těchto utkání televizní přenosy. Jak v tom budeme úspěšní, o tom budeme naše fanoušky informovat. Je to našim cílem nejen v této situaci, ale i do budoucna, protože je to trend.”

První fanoušky, pokud se nezmění vládní opatření, by měli na domácím stadionu hokejisté přivítat ve středu 28. října, v 18 hodin začne utkání s Valašským Meziříčím.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků