Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Staré poště visí UFO, figury a košile

Říjnová výstava obrazů na Staré poště přenese návštěvníky do Valašského Meziříčí. Zákoutí nedalekého sousedního města prolíná s výskytem UFO a figurální kresbou. To vše doplňují také výrazné skleněné objekty.

Stáhnout video

Jitka Skočková z Valašského Meziříčí nejprve vystudovala grafický design na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, což je na jejich obrazech na první pohled vidět. Poté absolvovala figurální malířství na fakultě výtvarných umění při Vysokém učení technickém v Brně - a také to na její tvorbě zanechalo výraznou stopu.

Jitka Skočková, malířka: “V téměř každém mém obraze najdete nějakou figuru, když ne člověka, tak alespoň zvíře. Tady do Nového Jičína jsem přivezla svou sérii Valmez UFO. To jsou obrazy, které ztvárňují valašskomeziříčská zákoutí a tu a tam se objevuje i UFO. Je to protože v našem městě se stále něco děje a myslím si, že tyto věci by mohly zajímat i jiné civilizace. Samozřejmě to myslím s nadsázkou.”

V galerii Staré pošty jsou tak především k vidění různé pohledy na budovy, veřejná místa a sochy více či méně typické pro Valašské Meziříčí.

Jitka Skočková, malířka: “Na tomto obraze je dětské hřiště, které stojí u Bečvy, a hraje si na něm moje neteř. Své příbuzné často používám do svých obrazů. V pozadí můžete vidět zámek Žerotínů a kapli.”

Kromě klasických obrazů tvořených akrylovou barvou na plátno doplňují výstavu i díla malovaná na košilích. Jejich tématem je tentokrát o něco vzdálenější místo.

Jitka Skočková, malířka: “Celkem náhodně mě před časem napadlo, že staré košile by se vlastně daly využít jako plátno namalování, používám vlastně tu oblast zad. Na tomto obraze je ztvárněna taková momentka z Islandu. Tam v podstatě každý kopec je zároveň sopka, uprostřed má kráter, a to právě vidět na tomto obraze.”

Spolu s tvorbou Jitky Skočkové prezentuje výstava také skleněné objekty Josefa Divína. Jedná se o hutně tvarované vázy. K jejich dekoru používá hliníkovou fólii. Oba autoři společně nevystavují poprvé, oba současně působí jako pedagogové na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků