Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín u Milana Hniličky zjišťoval, zda má pro opravu sportovišť podporu státu

V Novém Jičíně se i díky státním dotacím podařilo opravit několik sportovišť. Radnice teď připravila i nový projekt revitalizace celé sportovní lokality. Vedení města jej nyní představilo vládnímu zmocněnci pro sport Milanu Hniličkovi

Během posledních dvou let přispěl stát v Novém Jičíně na rekonstrukci několika sportovišť v majetku města nebo tělovýchovné jednoty. Opravená je hala ABC na míčové sporty, před pár týdny skončila rekonstrukce střechy zimního stadionu a nyní došlo na dlouho očekávanou revitalizaci fotbalového trávníku včetně atletických sektorů.

Jiří Strýček (ANO), poslanec, zastupitel Nového Jičín: “Já jsem hlavně rád, že se tady na novojičínském stadionu konečně pohnuly ledy, podařilo se na to zajistit peníze formou dotace a rekonstrukce stadionu v současné době probíhá.”

Nyní chtěla radnice zjistit, jaké jsou další možnosti spoluúčasti státu na připravovaném projektu kompletní revitalizaci celé této sportovní lokality. Do Nového Jičína si pozvala vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličku.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Máme v plánu vystavět novou multifunkční halu, halu na tenis a úpolové sporty. Chceme se domluvit na nějakém postupu a jsme hlavně zvědavi, jaké dotační tituly budou vypsány.”
Milan Hnilička (bez pol. příslušnosti za ANO), poslanec, vládní zmocněnec pro sport: “Mám pocit, že tady je potenciál ke stvoření opravdu krásného sportovního areálu, dá se říct až možná i pro mezinárodní turnaje.”

Hrubý odhad nákladů na revitalizaci sportovní lokality je okolo 400 milionů korun. Z pohledu města je projekt ufinancovatelný s minimálně 70 procentní dotací státu.
Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků