Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krizový štáb zasedá v Novém Jičíně online, nemocnice situaci zvládá

Krizový štáb aktivovaný v souvislosti s koronavirem se v Novém Jičíně sešel v říjnu už po páté. Z bezpečnostních, a také z časových důvodů jedná formou videokonference. Situace ve městě je stabilizovaná. Zvládá ji i nemocnice, i když s nedostatkem personálu.

Podle posledních čísel z 27. října je v Novém Jičíně zhruba 400 covid pozitivních lidí (133 zotavených). Fungují sociální zařízení a služby, v provozu jsou mateřské školy a pro děti pracovníků záchranného systému Základní škola Tyršova. I tyto informace zazněly na videokonferenci krizového štábu 29. října. Aktuálním problémem, o který se musí město postarat, jsou nakažení lidé bez domova.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zatím pozitivní člověk bez přístřeší je v Novém Jičíně jeden. Má tak vážné zdravotní komplikace, že je hospitalizován v nemocnici.”

Také situace v novojičínské nemocnici byla tématem jednání, podle předsedy představenstva Milana Leckéše ji zdravotníci zvládají.

Milan Leckéši, předseda představenstva, Nemocnice Agel Nový Jičín: “V této chvíli máme v nemocnici vyčleněnou kapacitu 84 lůžek, z čehož je 10 na jednotce intenzivní péče. Obsazenost je v této chvíli 67 pacientů, šest těch pacientů je na umělé plicní ventilaci.”

Kapacitu pro covid pacienty se daří zvyšovat vyčleněním dalších lůžek z jiných oddělení. Stejně jako v jiných zdravotnických zařízeních, i tady chybí personál.

Milan Leckéši, předseda představenstva, Nemocnice Agel Nový Jičín: “Samozřejmě přivítáme a máme tady už i některé dobrovolníky. Máme zde samozřejmě i mediky a žáky zdravotní školy, za což děkuji.”

Nemocných je průběžně zhruba 60 až 70 zaměstnanců, z toho okolo 20 jsou lékaři.
Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků