Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně číhá na neposlušné řidiče radar na novém místě

Dodržování povolené padesátky už městská policie v Novém Jičíně může měřit na dvou místech. V prosinci přibylo nové stanoviště pro umístění statického radaru na ulici Palackého. Široká silnice tu často svádí řidiče k sešlápnutí rychlostního pedálu.

Statický radar pro bodové měření rychlosti pořídila novojičínská radnice letos v březnu. Jeho prvním stanovištěm byla ulice Revoluční. Zachytil tisíce přestupků, rekord, který zaznamenal, byl přes 130 kilometrů v hodině. Teď město vybudovalo druhé měřící stanoviště na opačném konci Nového Jičína.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Můžu potvrdit, za mnou vidíte nově instalovaný rychlostní radar, který se povedlo postavit v tomto týdnu. V příštím roce bychom měli pokračovat v místní části Bludovice, kde by mělo dojít k vybudování třetího místa.”

Poslední lokalita je pak plánováno na ulici Bohuslava Martinů. Ovšem měřící zařízení má město zakoupeno jen jedno a radar tak bude po připravených stojanech rotovat.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tyto místa jsou podle statistik a podle indicií dopravní policie častým úsekem, kde dochází k těm přestupkům v rychlosti vozidel. Jsou to lokality v blízkosti škol a školek. ”

Drtivá většina přestupků, které během tři čtvrtě roku zaznamenal radar na Revoluční ulici, znamenala překročení rychlosti v rozmezí od šedesát do sedmdesáti kilometrů v hodině. Měřící zařízení na tomto místě se podle ředitele městské policie určitě osvědčilo.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Asi tak po dobu dvou měsíců nám chodilo více přestupků, v současné době jsme se dostali na číslo kolem sedmdesáti přestupků denně.”

Za situace, kdy budou ve městě vybudována všechna čtyři měřící stanoviště, nevylučuje ředitel strážníků zakoupení druhého radaru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy