Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně číhá na neposlušné řidiče radar na novém místě

Dodržování povolené padesátky už městská policie v Novém Jičíně může měřit na dvou místech. V prosinci přibylo nové stanoviště pro umístění statického radaru na ulici Palackého. Široká silnice tu často svádí řidiče k sešlápnutí rychlostního pedálu.

Statický radar pro bodové měření rychlosti pořídila novojičínská radnice letos v březnu. Jeho prvním stanovištěm byla ulice Revoluční. Zachytil tisíce přestupků, rekord, který zaznamenal, byl přes 130 kilometrů v hodině. Teď město vybudovalo druhé měřící stanoviště na opačném konci Nového Jičína.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Můžu potvrdit, za mnou vidíte nově instalovaný rychlostní radar, který se povedlo postavit v tomto týdnu. V příštím roce bychom měli pokračovat v místní části Bludovice, kde by mělo dojít k vybudování třetího místa.”

Poslední lokalita je pak plánováno na ulici Bohuslava Martinů. Ovšem měřící zařízení má město zakoupeno jen jedno a radar tak bude po připravených stojanech rotovat.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tyto místa jsou podle statistik a podle indicií dopravní policie častým úsekem, kde dochází k těm přestupkům v rychlosti vozidel. Jsou to lokality v blízkosti škol a školek. ”

Drtivá většina přestupků, které během tři čtvrtě roku zaznamenal radar na Revoluční ulici, znamenala překročení rychlosti v rozmezí od šedesát do sedmdesáti kilometrů v hodině. Měřící zařízení na tomto místě se podle ředitele městské policie určitě osvědčilo.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Asi tak po dobu dvou měsíců nám chodilo více přestupků, v současné době jsme se dostali na číslo kolem sedmdesáti přestupků denně.”

Za situace, kdy budou ve městě vybudována všechna čtyři měřící stanoviště, nevylučuje ředitel strážníků zakoupení druhého radaru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků