Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Radar bude měřit rychlost aut i v Palackého ulici

Dodržování povolené padesátky už městská policie v Novém Jičíně může měřit na dvou místech. V prosinci přibylo nové stanoviště pro umístění statického radaru na ulici Palackého. Široká silnice tu často svádí řidiče k sešlápnutí rychlostního pedálu.

Statický radar pro bodové měření rychlosti pořídila radnice letos v březnu. Jeho prvním stanovištěm byla ulice Revoluční. Zachytil tisíce přestupků, rekord, který zaznamenal, byl přes 130 kilometrů v hodině. Teď bylo vybudováno druhé měřící stanoviště na opačném konci města.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Můžu potvrdit, za mnou vidíte nově instalovaný rychlostní radar, který se povedlo postavit v tomto týdnu. V příštím roce bychom měli pokračovat v místní části Bludovice, kde by mělo dojít k vybudování třetího místa.”

Poslední lokalita je pak plánováno na ulici Bohuslava Martinů. Ovšem měřící zařízení má město zakoupeno jen jedno a radar tak bude po připravených stojanech rotovat.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “jsou to lokality u škol a školek. Tyto místa jsou podle statistik a podle indicií dopravní policie častým úsekem, kde dochází k těm přestupkům v rychlosti vozidel. Jsou to lokality v blízkosti škol a školek.”

Drtivá většina přestupků, které během tři čtvrtě roku zaznamenal radar na Revoluční ulici, znamenala překročení rychlosti v rozmezí od šedesát do sedmdesáti kilometrů v hodině, ale stále se občas objevuje i překročení stokilometrové rychlosti.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Asi tak po dobu dvou měsíců nám chodilo více přestupků, v současné době jsme se dostali na číslo kolem sedmdesáti přestupků denně. Místo se nám osvědčilo.”

Za situace, kdy budou ve městě vybudována všechna čtyři měřící stanoviště, nevylučuje ředitel strážníků zakoupení druhého radaru. Dále upozorňuje na to, že obě stávající měřící místa jsou proti poškození neustále hlídána systémem antivandal.

  Investice města do vybudování prvního stanoviště na ulici Revoluční a pořízení radaru se pohybovala u dvou milionů korun. Druhé stanoviště stálo 360 tisíc korun. Pokuty se podle výše provinění pohybují od 500 do 2 000 korun.

  Témata: radar,  Kopecký
  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy

  PR články

  Více PR článků