Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní stadion je jako nový, na sportovce si počká do jara

Několik dní před závěrem roku skončila rekonstrukce letního stadionu. Fotbalisté budou mít k dispozici kvalitní trávník, atletika tartanové sektory. Stavbu financovali ministerstvo školství a město.

Po půl roce trvající přestavbě má Nový Jičín kvalitní zázemí pro venkovní sporty, fotbal a atletiku. Letní stadion je majetkem tělovýchovné jednoty, postaven byl před čtyřiceti lety a současný stavební zásah byl první výraznou renovací tohoto sportoviště.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “V rámci rekonstrukce s de facto změnila konstrukce všech povrchů, je tady umělá závlaha, nový travnatý povrch a jak vidíte, atletické sektory jsou udělány z polyuretanu.”

Prostor doplňují dvě nové malé zastřešené tribuny, částečně vyspravena byla také hlavní tribuna, na které jsou vyměněny sedačky. Kolem je vedeno nové oplocení, v blízkosti jsou dvě betonové nádrže na vodu, která je zdrojem pro zavlažování hřiště.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: ”Dá se říci, že tento areál, ten stadion, je de facto postaven jakoby zcela nově.”

Fotbalisté budou moci na nový trávník vyběhnou na přelomu března a dubna, tedy ve standardním režimu provozu přírodních povrchů.

Oprava sportoviště přišla na zhruba 36 milionu korun, zaplatilo ji ministerstvo školství, 12 milionů šlo z rozpočtu města. To má v plánu další rozvoj celé této sportovní lokality.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Věříme v to, že to není poslední krok tohoto areálu, a že budeme pokračovat v návaznosti na koncepci, kterou máme zpracovanou. Asi snad nejbližší je, že plánujeme, že by měl vzniknout skatepark na dnešním spodním házenkářském hřišti. Dále by se v roce 2021 mělo začít pracovat na projektové dokumentaci a soutěži na velkou multifunkční halu, která by právě měla navazovat na tribunu, která je za námi.”

Na stavbu uvedené haly a další objekty v plánované vizi revitalizace sportovního areálu bude chtít město získat maximum dotací z Národní agentury pro sport.

V roce 2021 má v plánu s finanční podporou města pokračovat v opravě svého dalšího hřiště tělovýchovná jednota. Hotova je projektová dokumentace na výměnu umělého povrchu, který už dosloužil a je pro oficiální soutěže nepoužitelný.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Je vydáno rozhodnutí stavebního úřadu, že se rekonstrukce může provádět. Co se týká prostředků, velmi důležité bylo, že město nám opět poskytlo garanci spolufinancování této rekonstrukce ve výši 40 procent z celkových nákladů. 60 až 70 procent bychom měli, pokud vše dobře půjde a splníme podmínky, získat od Národní sportovní agentury.”

Stavební práce by měly proběhnout v letní přestávce fotbalové sezony tak, aby podzimní část mohli fotbalisté hřiště s umělým povrchem využívat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy