Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fiktivní pracovní pohovory na Educe mají smysl i online

Fiktivní pracovní pohovory jako součást výuky pořádají ve Střední odborné škole Educa řadu let. Maturanti se tak mohou připravit na to, co některé z nich čeká už za pár měsíců. Letos poprvé se ale pohovory z větší části musely odehrát formou online.

Studenti čtvrtých ročníků Střední odborné školy Educa se v rámci praxe dočetli ve fiktivním inzerátu, že jedna firma hledá asistenta právní kanceláře, druhá manažera sportovního klubu. Připravili si životopis, motivační dopis a zúčastnili se simulovaného pracovního pohovoru.

Aleš Medek, ředitel SOŠ Educa Nový Jičín: “My se snažíme naše žáky připravovat co nejlépe do praxe, a vzhledem k tomu, že ta situace je, jaké je, tak jsme těm čtvrťákům nechtěli zrušit všechno, co jsme jim zrušili už minulý rok, a rozhodli jsme se ty fiktivní pohovory uspořádat v online prostředí, aby o ně nepřišli.”

Pohovory se studenty vedly podnikatelka Kateřina Haring, prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek, nebo další výrazná žena v oblasti byznysu Renáta Valerie Nešporek.

Tadeáš Fajárek, student 4. ročníku SOŠ Educa Nový Jičín: “Pohovor trval přibližně dvacet minut byť je to fiktivní, mám z toho dobrý pocit, je to dobrá zkušenost.”
Johana Černocká, studentka 4. ročníku SOŠ Educa Nový Jičín: “Hlásila jsem se na pozici manažer sportovního klubu, doma jsme si musela zpracovat otázky týkající se ekonomiky sportu a možností propagace.”

Role zaměstnavatele se ujal také ředitel střední školy Educa a v rámci individuální konzultace vedl pohovor se studentem, který se ve sportovním klubu ucházel o pozici trenéra.

V únoru si přijímací pracovní pohovor vyzkouší v Educe další studenti z oboru informační technologie, možná už to bude klasicky tváří v tvář. Nicméně také forma online pohovoru je dnes cennou zkušeností.

Aleš Medek, ředitel SOŠ Educa Nový Jičín: “Vzhledem k tomu, že ta situace tu trvá už pár měsíců, tak máme ověřeno, že některé firmy právě to první kolo, nebo předkolo, těch pohovorů opravdu dělají online, takže je to pro ně bezvadná zkušenost.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy