Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kupce některých stavebních pozemků v Žilině bude město losovat

Město připravuje více než 20 parcel pro stavbu rodinných domů. V tuto chvíli se blíží ke konci lhůta, do kdy mohou na radnici doručit své cenové nabídky zájemci o jejich koupi. O budoucím majiteli některých z parcel rozhodne losování.

Stáhnout video

Pozemky pro výstavbu rodinných domů nabízí město lokalitě Za školou v Žilině. Vznikne zde 23 parcel. Odhad nákladů na zasíťování pozemků činí podle znaleckého posudku a projektové dokumentace 41 milionů korun. Cena, za jakou město pozemky nabízí, je pak 1650 korun bez daně za metr čtvereční. Stanovena byla soudním znalcem a schválilo ji zastupitelstvo.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tato cena se někomu může zdát nepřiměřená, bohužel stavební práce během několika let šly velmi výrazně nahoru, a město je plátcem DPH. Tudíž 21 procent z té prodejní ceny činí zhruba 400 korun na jeden metr čtvereční.”

Zájemci o pozemky mohou nabídky posílat ještě do 2. února.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “S tím, že pozemky o menší výměře budou losovány, to znamená ta cena 1650 korun bez DPH za metr čtvereční je cena jednotná a půjde o to vylosovat pořadí zájemců. Pokud jde o pozemky s větší výměrou, ty nabízíme ve formě nabídkového řízení obálkovou metodou “kdo dá víc”. Čili cena 1650 korun je cena minimální a bude záležet na tom, kdo dá víc.”

Město má v Žilině k dispozici pozemky s výměrou od přibližně 600 do téměř 2 tisíc metrů čtverečních. Losovat stavitele bude u 13 parcel, termín je stanoven na 3. února 9 hodin ráno.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “My jsme původně zamýšleli, že bude veřejné, že se budou moci jednotliví uchazeči účastnit. Nicméně s ohledem na vyhlášený nouzový stav a opatření s tím související tento výběr vítězných uchazečů proběhne neveřejnou formou. Zasedne pracovní skupina složená z úředníků města, pořízen bude písemný protokol a videozáznam.”

Podrobné informace, včetně přesných podmínek nabídkového řízení a formě výběru stavitelů, jsou k dispozici na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy