Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další sídliště v Novém Jičíně bude lepším prostorem pro bydlení

Bytová zástavba kolem Nerudovy ulice bude dalším sídlištěm, které se v Novém Jičíně dočká revitalizace. Obnova venkovního prostoru v lokalitě, kde žije okolo devíti set lidí, bude rozdělena do několik etap.

Revitalizací už v Novém Jičíně prošlo několik velkých sídlišť, například v lokalitě Dlouhá nebo Bezručova-Riegrova. Teď radnice představila koncepci regenerace dalšího veřejného prostranství - v bytové zástavbě v okolí ulice Nerudova, kde žije zhruba 900 lidí. Ti se mohli k projektu už na podzim vyjádřit v anketě.

obyvatelé sídliště Nerudova: 
“Plánek visí u nás v domě, takže jsem se na to díval, že tu budou dělat nějaké úpravy. Hlavně, ať je to pro děcka a mohli by tu udělat více parkovacích míst.”
“Celou záležitost jsme sledoval od začátku, vyjadřoval jsem se k tomu i v tom duchu, aby tady byl dostatek zeleně i těch dětských hřišť.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Podle studie je projekt rozdělen do šesti etap, které by se měly realizovat v letech 2022 až 2027. Je to projekt, u kterého je možné žádat o dotaci ze státního fondu podpory investic.”

Předmětem regenerace bude zklidnění dopravy, zajištění vyšší bezpečnosti zejména pro pěší, navýšení parkovacích míst, rekonstrukce osvětlení, výměna laviček, úprava zeleně, dětských hřišť a dalších volnočasových prvků.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Podle studie, součet celkových nákladů na realizaci jednotlivých etap je zhruba 51 milionů korun.”

Veřejnost se s navrženou studií mohla podrobně seznámit na online projednání koncem ledna. Teď ji ještě musí schválit zastupitelstvo

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy