Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Železniční most bude odbočkou z novojičínské cyklostezky

Rozšíření cyklostezky Koleje v Novém Jičíně už nic nebrání. Město se stalo majitelem potřebných pozemků, které vykoupilo od dvou státních institucí. Stavba prodlouženého úseku směrem přes viadukt v místní části Bludovice má začít letos.

Cyklostezku Koleje z Nového Jičína do Hostašovic využívají v tomto období běžkaři na lyžích. Jakmile sníh roztaje, zaplní ji opět cyklisté. Časem se budou moci projet i po novém okruhu, který trasa získá díky tomu, že město vykoupilo od ministerstva obrany tento viadukt a okolní pozemky v místní části Bludovice.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “De facto prodloužíme stávající cyklostezku o 600 metrů směrem k vojenskému opravárenskému závodu a tam se budeme napojovat na Tropické údolí a směr Čerťák.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Rozpočet je v tuto chvíli 7,6 milionů korun bez DPH. V jarních měsících by mělo dojít k vysoutěžení zhotovitele a ve druhé polovině roku k samotné výstavbě.”

Bývalý železniční most kdysi sloužil jako spojka do vojenského opravárenského podniku. Koleje už tudy ale nevedou a léta po něm žádný vlak neprojel.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Na projektovou dokumentaci jsme získali 300 tisíc korun z Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu Podpora rozvoje cykloturistiky. Hodláme podat žádost na Moravskoslezský kraj právě i na vybudování i té samotné cyklostezky.”

Město už je také majitelem areálu bývalého vlakového nádraží, kde bude cyklostezka prodloužena opačným směrem - blíže k centru. Pozemky i budovy vykoupilo od Správy železniční a dopravní cesty a připravuje výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy