Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydské divadlo musí zpevnit ocelová lana, nevydržela jeho novodobá přístavba

Novodobá přístavba Beskydského divadla v Novém Jičíně má poškozenou statiku. V části budovy, ve které se objevily praskliny, se musí ocelovými lany zpevnit stropní desky. Už tak narušenou sezonu čekají v případě rozvolnění další komplikace.

Historická budova Beskydského divadla v Novém Jičíně získala moderní přístavbu v době generální rekonstrukce, která skončila v roce 1992. Před zhruba 15 lety už musela být zpevněná statika středu novostavby. Odborníci rozhodli, že stejně narušená je i konstrukce její levé části.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Je to vlastně průhyb nosných železobetonových desek v jednotlivých podlažích, který způsobuje destrukci příček a následně poruchy rozvodů a sítí.”

Investice do budovy divadla tak rázem patří k největším projektům města v letošním roce. Stavba má začít v květnu a skončit v listopadu.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to akce vynucená, protože už se v budově objevovaly trhliny a praskliny a statik tedy nařídil, že je potřeba to rekonstruovat. Celkové náklady jsou 20 milionů korun a město je bude muset investovat ze svého rozpočtu.”

V dotčeném prostoru se nachází třeba kanceláře divadla a sklad dekorací pro herecké soubory. Nicméně ocelová lana bude nutno navrtat i z prostoru hlavního sálu. Divadlo tak bude jednat se stavební firmou, jejíž výběr nyní probíhá, o harmonogramu prací tak, aby v případě uvolnění vládních omezení stihlo odehrát některá představení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy