Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Život v ulicích Nového Jičína se zklidnil, rušněji je v bytech

Podle hodnotících zpráv státní a městské policie se v loňském roce zlepšila bezpečnostní situace v Novém Jičíně. Ve městě bylo spácháno méně trestných činů i přestupků. Vliv na statistická čísla měl nouzový stav a změna trestního zákona.

698 trestných činů bylo podle zprávy Policie ČR spácháno v loňském roce na území Nového Jičína, o 150 méně, než v roce předešlém. V podobném trendu vyznělo i hodnocení městské policie, řešila 4 115 podnětů, asi o 400 méně než v roce 2019. Tento vývoj ovlivnilo posunutí hranice škody pro spáchání trestného činu z 5 na 10 tisíc korun a zejména nouzový stav.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Zaznamenáváme zásadní vliv na zklidnění nočního života ve městě, uzavřeny jsou bary, restaurace a diskotéky. Naopak zaznamenáváme mírný nárůst oznámení v rámci rušení nočního klidu v domácnostech.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V této statistice se nám poprvé objevily přestupky na poli přestupkového jednání proti zákonu na ochranu veřejného zdraví a zákona krizového. Těchto přestupků bylo loni 135.”

Většinou tyto přestupky řeší strážníci domluvou, padaly ale i pokuty, v loňském roce v celkovém objemu téměř 40 tisíc korun. Nejvíce práce měli strážníci ale standardně při řešení přestupků v dopravě, v porušování veřejného pořádku a také v oblasti majetkové činnosti. Další skupinu pak tvoří přestupky odhalené rychlostním radarem, těch bylo více než 12 a půl tisíce.

Čemu se strážníci v loňském roce příliš nevěnoval, a to z důvodu vládních omezení, byly preventivní programy a dopravní výchova školáků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy