Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Architekt odbornou radou pomůže městu, investorům i veřejnosti

Radnice hledá externího architekta. Měl by být poradcem u významných projektů, a to nejen pro město. Odbornou radu u něj získají také občané nebo investoři, kteří plánují své stavební záměry na území města.

Na počátku tohoto volebního období vedení radnice zřídilo komisi architektury jako poradní orgán rady města. Teď se navíc rozhodlo pro oblast urbanismu a územního plánování zřídit nově pozici externího městského architekta.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jedním z plánů vedení města v tomto volebním období je i právě zkvalitnění rozvoje města a větší důraz na architektonické, případně ideové soutěže, které do této doby příliš neprobíhaly. Jedním příkladem z minulého volebního období to byla obřadní síň, na kterou se dělala ideová soutěž.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “My počítáme, že tento městský architekt by měl být poradenským a konzultačním místem pro zástupce vedení města a pro stěžejní odbory, kterými jsou zejména odbor rozvoje investic, odbor územního plánování a stavebního řádu. Ale i konzultační činnost s komisí města pro architekturu a rozvoj i pro investory, kteří mají větší záměry na území města.”

Architekt by měl pro město začít pracovat ve 2. čtvrtletí letošního roku, smlouva bude znít na 500 hodin ročně.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: ”Jdeme formou veřejné zakázky, čili ten budoucí městský architekt bude pracovat na IČO jako osoba samostatně výdělečně činná. Nebude tedy přímo zaměstnancem města a bude pobírat za tuto činnost odměnu.”
Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Externí spolupracovník úřadu bude mít konzultační hodiny jednou týdně a v nich poskytne osobní odbornou pomoc nejen městu, ale i veřejnosti, developerům, investorům a vlastníkům nemovitostí, aby jejich záměry nebyly v rozporu s architektonickým rozvojem a koncepcemi města.”

Jeho prvním úkolem by mohla být architektonická soutěž na multifunkční sportovní halu v areálu u Grasmanky, ale také i menší projekty rekonstrukce smuteční síně na hřbitově nebo pěší lávky na ulici Novosady. Dohlížet bude také na revitalizaci sídlišť a veřejného prostoru.

Zájemci mohou své nabídky podávat do 17. března, detailní informace jsou na webu města.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy