Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díry na silnicích nechtějí v Novém Jičíně jen obyčejně lepit

Dubnové počasí, i při svém aprílovém průběhu, již umožnilo zahájit opravy silnic. V Novém Jičíně začali s údržbou úseků, které jsou po náročné zimě nejvíce posety dírami. Město je ale nechce jen standardně zalepit. Sází na teplou metodu.

Z hlediska údržby komunikací patřila uplynulá zimní sezona k těm náročnějším, výsledkem je také rekordní množství výtluků, které se objevily na komunikacích - i v Novém Jičíně. Město je tu ale nechce jen obyčejně zalepit.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V případě operativních oprav největších silničních závad jsme v měsíci březnu použili na některých místech i studenou technologii. Bohužel tyto opravy vydrží jen krátkou dobu a jsou drahé. V polovině měsíce dubna už máme smluvně zajištěn materiál na opravu silnic tzv. teplou metodou.”

Ta je kvalitnější, nicméně potřebuje stabilnější klimatické podmínky, minimálně plus pět stupňů.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Obalovna pro dodávku teplé živičné směsi je v provozu. První objednávka, která byla na 20 tun, je z části spotřebovaná a budeme pokračovat podle priorit úseků.”

Bez děr už je například ulice Propojovací, další na řadě je Tyršova. Mimo tyto dílčí zákroky má ale město naplánovány i celoplošné opravy ulic.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V našem městě se také nachází komunikace, které nejsou ve vlastnictví města. Jsou to například ulice Bezručova, Suvorovova, kde je vlastník kraj. Našim městem také prochází silnice první třídy, tam je vlastník stát.”

Celkem je v letošním roce v rozpočtu města vymezeno na veškeré opravy a údržby komunikací zhruba 24 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy