Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odlehčovací služba Pohoda v Novém Jičíně musela na týden zavřít

Odlehčovací služba Pohoda v Novém Jičíně musela na čas uzavřít provoz. Důvod byl čistě praktický - malování a výměna dveří. Služba poskytuje péči seniorům se sníženou soběstačností v době, kdy se o ně jejich nejbližší starat nemohou.

Malování společných prostor, instalace protipožárních dveří a následně kompletní úklid s ionizací pokojů a dezinfekce vybavení. Údržbové práce za zhruba 200 tisíc korun uzavřely na týden odlehčovací službu Pohoda v Novém Jičíně.

Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Nebylo úplně jednoduché uvolnit v kalendáři týden, kdy jsme nepřijímali klienty. Měli jsme tady prázdno, abychom měli opravdu důkladně uklidit. Přece jen je stav po kovidu, tak abychom začali s čistým štítem.”

Některé práce zvládli zaměstnanci zařízení i sami. Třeba i vymalování chodby.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Město Nový Jičín vkládá finanční prostředky nejen do velkých investičních akcí, ale i do toho běžného provozu, abychom zvýšili komfort našich obyvatel.”

Odlehčovací služba má kapacitu 8 klientů, určena je seniorům nebo i těžce nemocným lidem, kteří zde mohou strávit šest týdnů, zatímco osoby, které o ně pečují v domácnosti, si tak mohou odpočinout.

Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Pohoda je hodně vytížení, teď momentálně máme vytížené všechny služby.”

Provozovatelem odlehčovací služby je městské zařízení ProSenior, které dále poskytuje terénní pečovatelskou službu a denní stacionář.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy