Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarní cyklojízda oficiálně otevřela Koleje

Zdravé město Nový Jičín vyzvalo k tradiční jarní vyjížďce po cyklostezce Koleje. Start byl v areálu bývalého vlakového nádraží. Právě tento prostor město loni vykoupilo a plánuje prodloužení cyklotrasy.

Cyklistická sezóna už sice pro řadu vyznavačů tohoto sportu začala před více týdny, ale jejím oficiálním startem na stezce Koleje je vždy Jarní cyklojízda pořádaná Zdravým městem Nový Jičín.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Letos jsme tu akci asi o měsíc odložili a spojili i s realizaci kampaně Do práce na kole. Takže pro účastníky cyklojízdy jsem si připravili i nějaké překvapení v podobě menších dárků.”
účastníci akce: 
“Jedeme letos poprvé, i když tu akci registrujeme už spoustu let, ale letos konečně vyšlo, takže celá rodina se všemi třemi dětmi vyrážíme.”
“Jsme pravidelní účastníci už několik let, vlastně co to začalo.”
“Když to počasí dovolí, snažíme se jezdit pravidelně.”
“Na cyklostezku jezdím často, ale této akce se účastním poprvé.”
“Jezdím na kole každý den, tak proč ne dneska.”
Zdeněk Kelnar (SNK pro rozvoj obce), starosta Hostašovic: “Je vidět, že tady lidi o to zájem mají. Pomalou jízdou se přesuneme na Zrzávky, tam bude cíl, vylosujeme tam malou tombolu, bude tam hudba, děti si zatančí, zahrají si nějaké hry. to je smysl dnešní akce, abychom se projeli a pobavili se.”
Rostislav Čubok, strážník MP Nový Jičín: “Pokud je cyklostezka označena dopravní značkou cyklostezka, tak se na ní může pohybovat osoba, která jede na kole, na kolečkových bruslích nebo na skateboardu a tak dále. To, co má kolečka. Maminka, která tlačí kočárek, má na nohou kolečkové brusle, může použít cyklostezku. Pokud nemá kolečkové brusle na nohou, nesmí cyklostezku použít. Takže žádáme občany, aby nám neběhali po cyklostezkách, nechodili pěšky, nevenčili pejsky nebo po nich dokonce nejezdili na koních.”

Organizátoři pak využili Jarní vyjížďku také jako příležitost oznámit další plány města s rozvojem cyklostezky. K tomu posloužily připravené informační panely.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je tam popsáno, jak dojde k prodloužení cyklostezky k tomuto areálu, protože městu se podařilo vykoupit to bývalé těleso železnice až po bývalé nádraží. Momentálně je zpracována projektová dokumentace a na přelomu letošního a příštího roku by mělo dojít k realizaci.”

Do budoucna by v prostorách bývalého nádraží mohlo být zázemí pro cyklisty a pumptrack. Další informační zastávka cyklojízdy byla naplánovaná v místě odbočky, odkud se přes viadukt trasa rozvětví směrem na Čerťák. I zde se městu podařilo vykoupit pozemky od ministerstva obrany.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Dokonce už je vysoutěžena firma, která by měla v červnu začít stavět tento návazný úsek cyklostezky. Hotov by mělo být zhruba za pět měsíc, takže v říjnu. Předpokládáme, že na podzim bude možné se svézt přes tento most směrem na Čerťák a přes Skalky do Nového Jičína.”

Navázání cyklotrasy na viadukt tak nebude přímo prodloužením samotné trasy, ale spíše vytvořením její, pro Novojičíňáky příznivé, alternativy.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy