Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba parkoviště na Dlouhé má zpoždění, firma nepřevzala staveniště

Stavba nového parkoviště na ulici Dlouhá, která měla začít v dubnu, má zpoždění. Firma, která tu měla vybudovat 71 nových parkovacích míst, ve smluvním termínu nepřevzala staveniště.

Rada města proto rozhodla, že radnice od smlouvy odstoupí a po firmě bude vymáhat pokutu deset tisíc korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Už na podzim byl vysoutěžen zhotovitel, nicméně ten na opakovanou výzvu města nepřevzal staveniště, nezahájil stavbu, takže rada města 19. května rozhodla o odstoupení od smlouvy o dílo a bude vyhlášena nová veřejná zakázka na výběr zhotovitele stavby.”

Pokud vše proběhne bez komplikací, mělo by se stavět v měsících srpen až říjen.

Cena u nově vypsané zakázky bude pět milionů korun, při první soutěži přitom radnice předpokládala výdaj o několika milionů vyšší.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Cena, která byla vysoutěžena v loňském roce na podzim, byla poměrně nízká oproti předpokládané hodnotě. My v rámci toho vycházíme z nové hodnoty, takže předpokládáme, že cena se bude pohybovat kolem 5 milionů bez DPH.”

Nové parkoviště naváže na současnou odstavnou plochu, její kapacita se tak zdvojnásobí.

Parkoviště bude z drenážní dlažby, aby dešťová voda mohla vsáknout do půdy. Součástí stavby bude i sorpční filtr, který bude zachytávat ropné látky. Vysazeno zde bude 18 stromů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy