Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Vysoké kolo avizovalo charitativní akci, město přispělo potřetí

Do města zavítala cyklotour Na kole dětem, kterou vede několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Tato charitativní akce podporuje onkologicky nemocné děti. Nový Jičín se připojil potřetí.

Masarykovo náměstí se stalo jednou ze zhruba 50 zastávek zastávek 12. ročníku cykotour Na kole dětem. Připojením se k této cyklojízdě lze podpořit projekt na pomoc onkologicky nemocným. Letošní ročník probíhá od 2. do 12. června, kdy peloton vedený Josefem Zimovčákem, několikanásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole, absolvuje více než 1200 kilometrů napříč republikou.

Josef Zimovčák, pořadatel cyklotour: “Už dvanáctý rok se nám daří sednout na kolo, objekt Českou republiku a peníze, které získáme, dát dětem, které skončí onkologickou léčbu. Celý projekt má čtyři P. První P je pomoci těm dětem, které to potřebují. Pomáháme rodinám, jejichž dítě skončí onkologickou léčbu. Ty děti pak jezdí na rekondiční pobyty, a my je hradíme v rámci celé České republiky.”

Za 11 let vybrala nadace částku přes 14 a půl milionu korun a pomohla tak už zhruba 450 dětem.

Dalšími P cyklotour jsou partnerství lidí, poznávání krásy naší vlasti a pohyb.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Určitě rádi podpoříme. Jednak tím vyjadřujeme obdiv ke všem cyklistům včele s panem Zimovčákem, ale hlavně je to podpora v tom, že poskytneme občerstvení, nějaké zázemí, a dále jako město věnujeme každý rok také finanční obnos na podporu této akce.”

Nový Jičín podpořilo cyklotour potřetí, poprvé to bylo v roce 2014, podruhé loni. 

Josef Zimovčák, pořadatel cyklotour: “Na tom je nádherné, že když to město navštívíte jednou, setkáte se s představiteli těch měst, tak jim se to líbí. A my přijedeme zase. Stává se, že některá města navštěvujeme už 12 let. A samozřejmě navštěvujeme další a další. republika má zhruba šest a půl tisíce měst a obcí, my jsme jich takto navštívili přes 550.”

Cyklotour má 10 etap, přes Nový Jičín vedla ta oficiálně první, startovala v Kopřivnici a její cíl byl v obci Slopná u Luhačovic.

V projektu je stabilně zapojeno 25 cyklistů, kteří jedou celou trasu, průběžně se připojují a odpojují další.

V Novém Jičíně se k pelotonu přidal asi na 6 kilometrů místostarosta Ondřej Syrovátka.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tak symbolicky, samozřejmě. Tím, že jezdím v podstatě skoro každý den do práce na kole, tak tady kolo mám a vyjedu s nimi směrem do Loučky. Oni pak pokračují na Hranice a dále. Tak daleko já už nepojedu.”

  Nový Jičín věnoval Nadačnímu fondu Josefa Zimovčáka pět tisíc korun, tedy stejnou částku, jako loni a jako například i Kopřivnice.

  Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Každoročně přispíváme finanční částkou na Linku bezpečí, což je také celostátní organizace, a potom na některé místní akce, které se zde konají. Z těch celostátních je to opravdu výjimečné.”

  V loňské roce se na konto nadačního fondu Na kole dětem podařilo získat okolo dvou milionů korun, což je nejvíce za celou dobu fungování nadace. Zájemci mohou přispívat na účet nebo na zastávkách cyklotour do kasičky.

  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy