Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Snaživé Ďáblíky ocenili pohárem hokejoví mistři

Hokejový klub se i v době, kdy hráči nemohli trénovat na ledu, snažil vyhecovat své členy k jakémukoliv pohybu. Vymyslel pro ně motivační soutěž. Její výsledky byly vyhlášeny za účasti hokejových mistrů z Třince.

Od počátku června se novojičínští hokejisté mohli v rámci tréninků opět vrátit na led. Než se tak ale stalo, snažili se vyburcovat fyzičku přípravou na suchu.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “V rámci těch možností, vždycky, když bylo nějaké uvolnění a mohli jsme něco dělat, všechno jsme využívali k pohybu. Jestli to bylo na asfaltu, na Skalkách nebo na nově otevřené atletické dráze, kde jsme se střídali s jinými sporty, toto všechno jsme využívali. V rámci možností jsme ty děti udržovali v jakémsi povědomí, že ten hokej je.”

Na podporu chuti návratu k pohybu pak vymysleli trenéři motivační soutěž, hokejisté plnili úkoly, za které získávali body. Plusové bonusy si mohli připisovat třeba za turistické výšlapy s rodinou, podmínkou bylo doložit z cíle cesty fotografii v hokejovém dresu nebo přilbě. Výsledky dvouměsíční soutěže vyhlásil klub v červnu za účasti letošních hokejových mistrů z Třince, kteří jsou novojičínskými odchovanci.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Pro nás pro všechny to byla odměna. Byl tady Ondra a Michal Kovařčíci, byl tady Honza Zahradníček, který také letos získal titul, což je super. Třem malým hokejistům, kteří získali v motivační soutěži nejvíce bodů, předali za vítězství dres, hokejku a pohár.”

Držitelé letošního hokejového titulu mistrů republiky přivezli ukázat do Nového Jičína pohár vítězů. Setkání završili autogramiádou a focením.

Podle Milana Urbana je jejich přítomnost tou nejlepší motivací pro malé hokejové Ďáblíky, kteří už také opět obuli brusle, aby se do sportování vrhli naplno.

hráči HK Nový Jičín: 
“Hokej sleduji a dívám se na kluky z Nového Jičína.”
“Nezapomněl jsem hrát hokej, jde mi to dobře a určitě chci pokračovat.”
“Hodně jsem se na hokej těšil, hlavně na ten led.”
“Snažím se dost a baví mě to.”

Pozorní diváci jistě postřehli, že pod touto přilbou se v hokejovém dresu ukrývá dívka - desetiletá Tereza Hanzelková. Hokej začala hrát po vzoru svého sourozence dvojčete.

Tereza Hanzelková, hráčka HK Nový Jičín: “Brácha mi to ukázal a potom jsem si říkala, proč ne, proč to nezkusit, a tak jsem šla.”
Tomáš Hanzelka, hráč HK Nový Jičín: “Já hraju hokej asi tři roky. Tereza viděla, jak sbírám medaile, tak chtěla taky.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy