Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Alena Kupková stále cítí něhu básnických múz i vábení divadla

Alena Kupková dosud vydala tři sbírky poezie. Poslední roky psala, jak se říká do šuplíku, a nashromáždila další desítky básní. Zatím se o ně se čtenáři dělí na facebooku. Světlo světa by knížky mohly spatřit do konce roku.

Své verše začala Alena Kupková, žijící 24 let v Novém Jičíně, psát už dávno. První sbírku vydala v roce 2015, od té doby vyšly další dvě, ta poslední v roce 2017 s názvem Tak to jsem já. Od té doby další básně na knižní podobu čekají.

Alena Kupková, básnířka: “Do šuplíku píšu, protože teď byly takové doby, kdy se nehodilo s tím vyjít, protože by nemohl být uskutečněný křest. Nesměli se lidé shromažďovat a každý muset mít na obličeji nějakou ústenku, ani bychom si neviděli do obličeje, a člověk by ani nemohl vidět, jak se ti někteří lidé ušklíbají, ježíši, co to zase vypotila.”

V době natáčení tohoto rozhovoru už Alena Kupková napsala celkem 627 básní, velkou část z nich zveřejnila také na svém facebooku, asi 80 těch z poslední doby se objeví ve dvou připravovaných sbírkách

Alena Kupková, básnířka: “Je to o múzách a andělech a ta druhá jakoby v opačném ranku., Dokonce nejsou všechny takové smutné, protože všechny dobře končí, takže jsou tam i některé žertovné.”

Alena Kupková píše o svých pocitech, inspirací jsou jí rovněž každodenní maličkosti, okolí, příroda, a jak sama říká, při tvorbě ji ovlivňuje ï něco, co se odehrává mezi nebem a zemí.

Báseň, ze které byl tento úryvek, vznikla 8. února 2020, v době, kdy autorka přemýšlela o tom, zda ještě vůbec má smysl verše psát a pro koho. Některé pak ovlivnila i osobní smutná událost.

Alena Kupková, básnířka: “Protože jsem na konci loňského roku přišla o tatínka, a v mé tvorbě se projevil ten vnitřní smutek a neklid, tak se na tom určitě podepsaly.”

Alena Kupková, přes zdánlivou melancholii, ale oplývá velkým smyslem pro humor, který se projevuje v jejich rolích co by herečky zdejšího Divadla bez portfeje.

Alena Kupková, básnířka: “Máme zatím pro diváky nachystanou komedii. Při jejím studiu se my sami hrozně bavíme. Zrovna včera jsme měli zkoušku. Myslím, že se to bude divákům líbit, že budou spokojeni a my vlastně také, že jim budeme moci předat trošku té radosti a pohody.”

Zázemím Divadla bez portfeje je Beskydské divadlo, v příštím roce bude ochotnický soubor slavit 15 let existence.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy