Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotaci v Novém Jičíně přidělí opět i na obnovu památek a nově dešťovce

Sport, kultura, sociální sféra - v těchto a dalších oblastech mohou spolky a organizace v Novém Jičíně žádat v rámci dotačních programů o peníze z pokladny města. Úplnou novinkou letošního roku je podpora budování retenčních nádrží.

Vyhlášení dotačních programů města Nový Jičín na rok 2022 schválilo červnové zastupitelstvo. O příspěvek z jeho pokladny mohou žádat spolky, organizace, kluby a další, kteří vyvíjejí aktivity například v oblastech sportu, kultury, životního prostředí, volného času nebo v sociální sféře.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkový objem je v těchto dotačních programech necelých 26 milionů korun, je to o dva miliony korun více než v roce letošním. A oproti letošnímu roku došlo ke změně, že jsme znovu schválili vyhlášení programu na obnovu kulturních památek.”

Tato oblast podpory města není ale jedinou novinkou. Další je v rámci okruhu pro životní prostředí.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “To je takzvaná dešťovka, neboli podpora zadržování dešťových vod ve městě. Když to řeknu laicky, tak to bude dotace na retenční nádrže, ať už podzemní nebo nadzemní, pro obyvatele našeho města. A protože je to dotace ex post, to znamená, že je poskytována zpětně, tak už v podstatě byla vyhlášena na tento rok. Takže v září bude možné si nechat proplatit i nádrže, které byly realizovány v tomto roce.”

Termín podání žádosti v podzimních měsících bude upřesněn na novojičínském webu. Všechny požadavky nejprve vyhodnotí odborné komise rady města, jejich definitivní podporu schválí zastupitelstvo v prosinci v rámci rozpočtu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy