Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtvarníci novojičínské ZUŠ výstavou portrétů s mazlíčky ukázali, že to jde

Pomyslně ze sebe smýt nános distanční výuky se rozhodli výtvarníci Základní umělecké školy Nový Jičín. Připravili výstavu, která má návštěvníkům předat tři vzkazy - tím nejdůležitějším je optimismus.

Kamenná bašta Klubu rodáků a přátel města Nového Jičína vystavuje práce žáků výtvarného oboru základní umělecké školy. Vzpomínku na končící školní rok pojali mladí umělci ve třech úrovních.

Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Snažila jsem se, aby ta práce, kterou jsme s dětmi dělali, aby byla optimistická. Abychom se uzavřeli do našeho výtvarného světa, který pro nás může být terapií, ale aby to nebyla terapie smutkem, ale upnout se k něčemu radostnému.”

Druhým vzkazem návštěvníkům je, že děti i v podmínkách distanční výuky udělaly obrovský kus práce, a do třetice chtějí ukázat, že i když je to těžké, tak to jde. Rozvíjely se v nových technikách i prostřednictvím videí.

Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Takže jsme zvolili techniku akvarelu. A tohle je uzavření toho, co všechno se ty děti distančně naučily.”
Vanesa Jančaříková, žákyně výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Dostali jsem zadání autoportrét a mazlíček. Je to akvarelem. Nejdříve jsem si vyzkoušela udělat toho mazlíčka rozpíjením akvarelu, aby to vypadalo jako srst. A pak jsem doplnila autoportrét.”
Denisa Kupčová, žákyně výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Mně napadlo, že si nakreslím portrét s kohoutem. Vlastně jsem měla fotku s našim kohoutem a hodně se mi líbila, tak jsem si ji vybrala pro obrázek.”

Výstava výtvarného oboru základní umělecké školy bude v baště k vidění jen do konce června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy