Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V dotačních programech město rozdělí téměř 26 milionů, opět i na památky a nově na dešťovku

Sport, kultura, sociální sféra - v těchto a dalších oblastech mohou spolky a organizace v Novém Jičíně žádat v rámci dotačních programů o peníze z pokladny města. Úplnou novinkou je podpora budování retenčních nádrží. Radnice mezi úspěšné žadatele rozdělí téměř 26 milionů korun.

Vyhlášení dotačních programů na rok 2022 schválilo zastupitelstvo, které se konalo 14. června. O příspěvek z pokladny města mohou žádat spolky, organizace, kluby a další, kteří vyvíjejí aktivity například v oblastech sportu, kultury, životního prostředí, volného času nebo v sociální sféře.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkový objem je v těchto dotačních programech necelých 26 milionů korun, je to o dva miliony korun více než v roce letošním. Takže věříme, že žadatelé budou do maximální míry uspokojeni. A oproti letošnímu roku došlo ke změně, že jsme znovu schválili vyhlášení programu na obnovu kulturních památek:”

Tato oblast podpory města není ale jedinou novinkou. Další je v rámci okruhu pro životní prostředí.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “To je takzvaná dešťovka, neboli podpora zadržování dešťových vod ve městě. Když to řeknu laicky, tak to bude dotace na retenční nádrže, ať už podzemní nebo nadzemní, pro obyvatele našeho města. A protože je to dotace ex post, to znamená, že je poskytována zpětně, tak už v podstatě byla vyhlášena na tento rok. Takže v září bude možné si nechat proplatit i nádrže, které byly realizovány v tomto roce.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Termíny jsou plus mínus stejné, jako v minulých letech. Čili období září, v případě dotačního programu na sociální oblast období říjen, je to správné období pro podávání žádostí.

Všechny zaregistrované žádosti nejprve vyhodnotí odborné komise rady města, jejich definitivní podporu pak schválí zastupitelstvo v prosinci v rámci rozpočtu. Informace o parametrech dotačních programů jsou na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy