Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běhat po novém tartanu může třikrát týdně i veřejnost

Nový tartanový ovál letního stadionu, na jehož rekonstrukci přispělo i město, není jen pro atlety. Zaběhat si může přijít i veřejnost. Zájemcům je areál otevřen třikrát týdně.

Na oválu letního stadionu a přilehlých sportovních sektorech trénují od měsíce května pravidelně členové nového atletického oddílu TJ Nový Jičín. Celkem už tu královna sportu zlákala více než stovku dětí a mládeže. Už několik týdnů je ovšem běžecká dráha k dispozici i veřejnosti.

Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Celý květen jsme trénovali dvakrát týdně, úterý a čtvrtek, a nyní jsme pro velký zájem otevřeli další den, pondělí. Takže kdyby měl ještě někdo zájem, může přijít mezi nás i v pondělí. A tím pádem jsme otevřeli běhání i pro veřejnost, které bývá vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 17:30 do 19:30 hodin.”

Letní stadion, jehož součástí je i běžecký ovál, vloni prošel rekonstrukcí za téměř 40 milionů korun. Kromě ministerstva školství na ni přispělo i město, a to 12 miliony korun.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Stadion sice nepatří městu, patří tělovýchovné jednotě, nicméně město výraznou částkou přispělo k jeho rekonstrukci. A protože jsou to finanční prostředky města, tak jsme zároveň dali tělovýchovné jednotě takovou nepsanou neformální podmínku, že přispějeme, ale bude tam umožněn přístup veřejnosti, aby i občané, kteří zrovna nejsou v nějakém klubu, aby si tam mohli jít zaběhat.”

Službu v areálu zajišťují trenéři atletického oddílu. Ti jsou kondičním běžcům k dispozici, třeba v případě, že by chtěli pomoci změřit čas a podobně. Kontrolují také správnost obutí.

Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Kdokoliv si může jít zaběhat, jenom musí splnit to, aby měl sportovní obuv, která je vhodná na tento obuv. Když má někdo tretry, může je mít, ale hřeby by neměly být větší než devět milimetrů.”

Veřejnosti může pouze na atletický ovál, ne už sektory skoku do výšky, dálky, hodu oštěpem a vrhu koulí, zakázán je také vstupovat na travnaté fotbalové hřiště. A splnit musí ještě jednu podmínku.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je tam určen poplatek dvacet korun, je to z toho důvodu, aby tam přišli opravdu ti, kteří si chtějí zaběhat, aby se tam nenahnula spousta lidí, kteří po pěti minutách zase odejdou.”

Během prvního měsíce využilo běhání pro veřejnost 12 lidí, podle Pavla Sedláře v té době ještě nebyla tato informace dostatečně rozšířena. Vývoj návštěvnosti bude atletický oddíl s vedením města průběžně konzultovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy