Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtvarníci základní umělecké školy šíří na baště optimismus

Pomyslně ze sebe smýt nános distanční výuky se rozhodli výtvarníci základní umělecké školy. Připravili výstavu v baště Klubu rodáků a přátel města. Návštěvníkům má předat tři vzkazy - tím nejdůležitějším je optimismus.

Kamenná bašta Klubu rodáků a přátel města Nového Jičína vystavuje v červnu práce žáků výtvarného oboru základní umělecké školy. Vzpomínku na končící školní rok pojali mladí umělci ve třech úrovních. Tou první je optimismus.

Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Snažila jsem se, aby ta práce, kterou jsme s dětmi dělali, aby byla optimistická. Abychom se uzavřeli do našeho výtvarného světa, který pro nás může být terapií, ale aby to nebyla terapie smutkem, ale upnout se k něčemu radostnému.”

Druhým vzkazem návštěvníkům je, že děti i v extrémních podmínkách distanční výuky udělaly obrovský kus práce, a do třetice chtějí ukázat, že i když je to těžké, tak to jde.

Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Nejdříve ze začátku, kdy jsme netušili, jak dlouho ta distanční výuka potrvá, tak ty naše lekce byly krátké. Natáčeli jsme pro děti instrukce na videa a ony podle nich pracovaly. Když se ukázalo, že budeme zavřeni doma delší dobu, tak by bylo fajn rozvíjet se v nějaké nové technice. Takže jsme zvolili techniku akvarelu. A tohle je uzavření toho, co všechno se ty děti distančně naučily.”
Zuzana Macíčková, žákyně výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Tohle je můj obrázek a malovala jsem ho akvarelem. Je na něm moje kočka Chlupa to jsem já.”
Denisa Kupčová, žákyně výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Mně napadlo, že si nakreslím portrét s kohoutem. Vlastně jsem měla fotku s našim kohoutem a hodně se mi líbila, tak jsem si ji vybrala pro obrázek.”

V horním patře bašty jsou k vidění absolventské práce z letošního i loňského roku. Rovněž akvarely a také kombinované techniky.

Vanesa Jančaříková, žákyně výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “Dostali jsem zadání autoportrét a mazlíček. Je to akvarelem. Nejdříve jsem si vyzkoušela udělat toho mazlíčka rozpíjením akvarelu, aby to vypadalo jako srst. A pak jsem doplnila autoportrét.”
Anna Nováková, žákyně výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín: “My jsme vyšívali do papíru. Téma bylo vystihnout nějaký pocit. Já jsem vždycky chtěla jet do Paříže, tak jsem vystihla takové zamyšlení nebo snění a potom je tam ta Eiffelovka vyřezaná do papíru.”

Tato výstava výtvarného oboru bude v baště jen do konce června. Pak ji vystřídá další.

Jan Zemánek, Klub rodáků a přátel Nového Jičína: “Velice rádi jsme dali jako první příležitost právě škole, protože vzdělanost je také naší prioritou. A potom následují další výstavy. V červenci to bude grafika Gabriely Markové, po ní bude práce z papíru a artefakt papír od Petry Kozubíkové a na podzim bude výstava Spolku výtvarných umělců Arkáda.”

Výstavní činnost roku 2021 zakončí klub rodáků mezinárodním projektem, který se rodí ve spolupráci s umělci ze sousedních států.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy