Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Blokové čištění ulic někteří motoristé stále ignorují, padají pokuty

Blokové čištění ulic probíhá v Novém Jičíně od dubna do září. Na zákaz parkování v daných úsecích vždy upozorňují několik dní dopředu cedule. Přesto někteří řidiči informaci ignorují. K odtahům vozidel město zatím nepřistoupilo, pokuty už ale padly.

Systematická očista města začala v průběhu dubna a potrvá do konce září. Nejde ale jen o to, zbavit ulice od nánosů zimních posypů a prachu, ale také o obnovu vodorovného značení nebo čištění kanálových vpustí.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Rajónové čištění města je prováděno na základě harmonogramu, který je schválen odborem dopravy města Nový Jičín, a to na základě žádosti o stanovení přechodné úpravy provozu. Zahájení prací je oznamováno v předstihu nejméně deseti dnů přenosným dopravním značením s dodatkovou tabulkou upřesňující rozsah a dálku tohoto omezení.”

Přesto se téměř vždy najdou majitelé vozů, kteří se pokyny dopravního značení neřídí, a nechají auto na ulici odstavená.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nechceme přistupovat k nějakým rozsáhlým sankcím, ale ta vůle řidičů zůstat na těch místech nás opravdu zdržuje od práce a ta práce se pak velmi zdražuje. Je pravdou, že nejsme proto, abychom vozidla občanů odtahovali, bohužel v minulém týdnu byla situace na ulici U Jičínky tristní. V daném úseku, který se měl čistit, zůstalo zhruba třicet aut. Tam už městská policie některá vozidla pokutovala.”

Během našeho natáčení byli řidiči vzorní na úseku ulice Komenského, na parkovišti u Lidlu zůstalo stát více aut. Za stěračem se jim objevil vzkaz, hrozí jim pokuta až 2 tisíc korun.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Chtěli bychom tímto poprosit řidiče, aby se řídili pokyny dopravního značení a umožnili tak pracovníkům úseku místních komunikací bezproblémové, dokonalé provedení těchto prací.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Za město, ale i za všechny pracovníky technických služeb bych rád apeloval, aby řidiči opravdu toto dopravní omezení akceptovali. Toto omezení je avizováno dopředu a je vždy na několik málo hodin v pracovní den.”

Například dle těchto cedulích si technické služby vymezily čas na práci v pátek 18. června od 7 do 14 hodin.

Plán blokového čištění jednotlivých lokalit a parkovišť města je také na webu technických služeb.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy