Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další lokalitu pro výstavbu domků prodá Nový Jičín developerovi

Novojičínská radnice pokračuje v plnění jedné ze svých priorit, a tou je zlepšení podmínek pro bydlení. Po prodeji parcel pro výstavbu rodinných domů v Žilině teď nabídne stavitelům další lokalitu, tentokrát na opačné straně města pod Skalkami.

video: TV Polar

V Novém Jičíně by v řádu několika let mohlo stát na původních pozemcích města 46 nových rodinných domů. 23 parcel prodávala radnice jednotlivě na jaře v lokalitě Za školou v části Žilina. Celou oblast teď musí město ještě zasíťovat. Pro další stavební místa pod Skalkami zvolilo jiný způsob prodeje.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zastupitelé rozhodli poměrně většinově, že tato lokalita se prodá budoucímu developerovi, který pozemky rozdělí, zasíťuje a pak je zájemcům o výstavbu rodinných domů bude prodávat.”

Město nechalo v loňském roce zpracovat na danou lokalitu zastavovací studii. Jedná se o místo pod rekreační oblastí Skalky, kde už v minulých letech v několika vlnách výstavba domků probíhala.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Na základě této studie by zde mělo vzniknout 23 pozemků pro výstavbu rodinných domů. Součástí lokality jsou samozřejmě objekty veřejné infrastruktury, tedy chodníky, komunikace, veřejná zeleň a sítě. Minimální nabídková cena dle znaleckého posudku je 14,6 milionů korun bez daně.”

Nabídkové řízení na prodej lokality radnice vyhlásila 18. června a potrvá do 11. srpna. Informace jsou zveřejněný na webu města.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zároveň tam budou i podmínky typu nějakého regulativu, co se týče budoucí výstavby, a také podmínky, co se týče termínů realizace daných sítí.”

První stavební práce by podle starosty mohly být pod Skalkami zahájeny v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy