Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Problémové cesty u Nového Jičína se ujal kraj, začala její oprava

Tak zvaná cesta “nikoho” u Nového Jičína už má jasného majitele. Stal se jim po dohodě s městem Moravskoslezský kraj. Teď konečně začala i její oprava.

video: TV Polar

Silnice „nikoho“ vede z Nového Jičína kolem bývalých Sirných lázní, ke křižovatce směrem na Rybí. K vlastnictví se léta nikdo nehlásil. Město Nový Jičín vyvolalo jednání s Moravskoslezským krajem a ten inkriminovaný úsek převzal v rámci dalších směn jiných komunikací. Silnice už tak má jasného správce a začíná její oprava.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tato komunikace desítky let nepatřila nikomu, nikdo se o ni nestaral, nikdo ji v zimě neudržoval. Až město Nový Jičín začalo jednat s krajem a díky výměně těchto komunikací kraj uznal, že tato silnice logicky bude patřit kraji.”

Z problémové komunikace se tak stane silnice III. třídy. Její oprava je realizována v rámci rekonstrukce D48 v úseku Rybí - Bělotín.

Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: Předpokládané zahájení prací je ve středu 30. června. Práce budou rozděleny do čtyř úseků s předpokladem dokončení v půli října letošního roku. Chceme využít prázdninové období s nižší frekvencí dopravy.”

Délku trvání rekonstrukce ovlivní výsledky kontrolních sond, které předcházejí samotným pracím, určí stav komunikace, respektive jejího podloží.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsou dvě verze, jak tuto komunikaci opravit. Ta první verze, jestliže bude podloží v pořádku, opraví se pouze ta obrusná vrstva, tedy asfalt. Jestliže to podloží bude špatné, dojde k celkové rekonstrukci komunikace.”

Řidiči musí po dobu stavebních prací počítat s uzavírkami a objížďkami.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy