Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozhodnutí padlo: slavnost nebude, koncerty a výstava ano

Stejně jako loni ani letos se městská slavnost v Novém Jičíně konat nebude. Co ale proběhne, jsou naplánované koncerty na Skalkách a výstava, která připomene 400 let Španělské bitvy.

Nový Jičín i letos upustil od pořádání Slavnosti města, která byla plánována na 3. a 4. září. Největší kulturní akci, jejíž tradice sahá k roku 1993, neumožní zrealizovat vládní proticovidová omezení.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to samozřejmě zpráva, která se vůbec neříká dobře, ale vzhledem k opatřením, která jsou momentálně platná, tak jsme byli bohužel i letos nuceni slavnost zrušit. Odložili jsme to rozhodnutí na nejzazší možnou dobu, což bylo kolem 15. července, protože to je i termín, kdy musíme vystupujícím kapelám a spolkům říct, jestli budou vystupovat, aby i oni se mohli zařídit, a potom jsou tam i další přípravné práce, které by probíhaly.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tyto slavnosti mají svůj historický punc, nálepku, konají se v Novém Jičíně od roku 1993 a bohužel ta prognóza na podzimní měsíce není příznivá.”

Rozhodnutí města vycházelo z toho, že platné nařízení vlády omezují účast lidí na slavnosti na tisíc osob a nic v tuto chvíli nenaznačovalo, že by se situace mělo změnit. Do centra města přitom obvykle při konání slavnosti proudí kolem 15 tisíc lidí a vstup na náměstí se omezit nedá.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to podobné i v jiných městech, díval jsem se, ž ei Znojmo zrušilo své vinobraní, telefonoval jsem do Ostravy, Valašského Meziříčí, Frýdku-Místku a dalších měst a všude postupují podobně.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nicméně došlo k dohodě, že Novojičínské léto Novojičíňákům prodloužíme, budeme dva dny konat koncerty v amfiteátru na Skalkách, a také se budeme snažit uspořádat zábavný program pro děti.”

V termínu, 3. a 4. září se tedy na Skalkách, s omezenou kapacitou, uskuteční koncerty, budou to například kapela MIRAI, Vašo Patejdl nebo Jiří Korn.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “U těch koncertů jsme se rozhodli pro rozumný poplatek, ne z toho důvodu, že by na tom město chtělo vydělat, jsem jsem někde zaznamenal, ale z toho důvodu, aby ten vstup byl regulován.”

V pátek 3. září bude také na Staré poště otevřena výstava, která připomene Strašlivou řež u Nového Jičína. Bitvu, která tu proběhla před 400 lety, v roce 1621, v lokalitě u Španělské kaple. Město v pátek také zvažuje i konání jarmark na náměstí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - Štramberk
Štramberk
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Moravskoslezský kraj
Nový Jičín
od 29 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry