Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské léto zpestří srpen muzikou, hrami a poutí

Novojičínské léto se přehouplo do srpnových dnů a ty přinášejí i několik programů, které se osvědčily v loňském roce. Jedním z nich je II. ročník Pohádkové Cirkutvůrny. Aktivní odpoledne pro rodiny s dětmi se koná v sobotu 7. srpna v zahradě restaurace Nové Slunce.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Akce je ve spolupráci s Circus! Dance Studio, které má na starosti pohybové aktivity. Nebude chybět ani další program pro děti, kouzelník, bubliny a podobně.”

Další program v neděli 8. srpna je spíše pro starší generaci, respektive pro milovníky dechové hudby. Z jednoho koncertu tohoto žánru se postupně vyvinula významnější akce.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “V loňském roce jsme toto odpoledne rozšířili tak že už můžeme říct, že děláme festival dechových hudeb, který jsme nazvali Od-dechovky, kdy si můžete přijít k nám oddechnout. Uvidíte a uslyšíte tři dechové hudby, tu novojičínskou a další dvě hostující a nakonec tu nejznámější Stříbrňanku.”

Novinkou léta je Novojičínská pouť, která dříve probíhala jako součást jarního Veletrhu podnikatelů Novojičínska, letos poprvé bude samostatnou akcí. Koná se v areálu u letního stadionu o víkendu 14. a 15. srpna.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Děti samozřejmě dostanou kolotoče, takové to klasické pouťové vyžití, k tomu občerstvení a podobně. Víkend rozšíříme doprovodným programem, což budou koncerty pro menší i pro dospělé, bude to například revival Waldemara Matušky nebo revival Michala Davida.”

V pátek večer se jako součást pouti koná na Masarykově náměstí koncert Tonyi Graves. Následně další pátek, 20. srpna, zahraje na náměstí slovenská ska a reggae kapela Polemic.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy