Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín postupně opravuje své problematické domy, teď zatepluje další dva

V Novém Jičíně začala revitalizace dvou panelových domů, které jsou majetkem města. Na jejich zateplení získala radnice dotaci. Lepšího komfortu se tak dočkají nájemníci téměř devadesáti bytů.

Nový Jičín pokračuje v systematické revitalizaci svých bytových domů. V roce 2019 zrekonstruoval panelový dům, včetně renovace několika bytů, na Revoluční ulici. Letos v létě začaly dvě investiční akce spočívající především v zateplení budov.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jedna zde v ulici Zborovská, kde je 65 bytů, druhý dům je Na Lani 212 v místní části Loučka. Jsou to dva velké bytové domy ve vlastnictví města, kde jsou nájemní byty. Získali jsme na tyto dvě investiční akce dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která bude činit 42 procent celkových nákladů.”

Revitalizace obou domů přijde na téměř 23 milionu korun. Práce na renovaci plášťů budov mají trvat do konce roku. Lepšího komfortu bydlení se tak dočká celkem 87 nájemníků.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Obecně lze říci, že město Nový Jičín ten bytový fond dlouhodobě podhodnocovalo finančně. Podle auditu by bylo třeba půl miliardy korun, aby ten bytový fond byl na nějaké úrovni dnešní doby. Město se v současné době snaží tyto problematické domy opravovat.”

Celkem má město ve svém majetku více než 1 100 bytů. Na příští rok připravuje projekt na opravu dalšího panelového domu v sídlišti Loučka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy