Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzejní škola v Novém Jičíně naučí o tabáku, šlechtě i pátrání po předcích

Muzejní škola nejen pro seniory zahajuje v Novém Jičíně zápis do dalšího ročníku. Letos v září tak v Žerotínském zámku opět přivítá zájemce o místní historii a další vlastivědné obory.

Historické a vlastivědné zajímavosti ze zdejšího regionu zprostředkovává veřejnosti už několik let projekt Muzejní školy (nejen) pro seniory, který připravuje Muzeum Novojičínska. Zápis posluchačů do dalšího ročníku začíná 1. září.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Nejen pro seniory, nejen je právě v té závorce, protože se mohou zúčastnit i pracující, studenti, kdokoliv, kdo má v tomto termínu čas a zájem, může se do muzejní školy přihlásit. Není to omezeno věkem.”

Hned první setkání účastníky muzejní školy upozorní na 150 let tabákové továrny v Novém Jičíně. Přednášku povede Jan Číp, který si pro posluchače připravil nejen historická data, ale i spoustu zajímavostí.

Jan Číp, historik: “Ve válečných dobách si výrobky oblíbili Petr Bezruč, dodával mu je novojičínský advokát a spisovatel Otakar Bystřina. Oni vždycky ve své korespondenci mluvili o takzvaných kraťochech, to znamená krátké doutníky.”

Druhá cesta za poznáním bude spojena i se skutečným výletem.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Vzhledem k tomu, že máme Rok osvícenské šlechty, do toho projektu je zapojen i náš Zámek Kunín, tak budeme mít jednu přednášku přímo tam.”

Další lekce nabídnou také třeba základy genealogie s podnázvem Pátráme po předcích nebo výtvarné umění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy