Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V onkologickém centru v Novém Jičíně demontují lineární urychlovač

V Komplexním onkologickém centru v Novém Jičíně v těchto dnech demontují jeden ze dvou lineárních urychlovačů. Důvodem je výměna za novější zařízení, které by mělo být uvedeno do provozu v listopadu.

Onkologické centrum v Novém Jičíně demontuje lineární urychlovač, který sloužil pro léčbu pacientů od roku 2010. Souběžně s tím již probíhají stavební úpravy související s návozem, instalací a provozem nového zařízení.

Naděžda Klečková, vrchní radiologický asistent: "Připravovaný lineární urychlovač VARIAN TrueBeam se řadí mezi nejmodernější urychlovače na světě, disponuje dokonalejším systémem ozařování. Kromě přesného zasažení cílového objemu, nabízí i průběžnou úpravu pacientovy polohy, podle jeho anatomických poměrů, minimalizaci dávkového zatížení zdravých tkání a zajištění optimální dávky do cílového objemu v co nejkratším čase."

Lineární urychlovač poslední generace disponuje vysokým dávkovým příkonem a možnostmi velmi rychlého, přesného nastavení a ozáření pacientů v kratším ozařovacím čase, což výrazně zlepšuje přesnost ozáření, a to i v případě velmi malých ložisek a zároveň umožňuje využití v podstatě všech nových moderních ozařovacích technik.

Adam Knesl, mluvčí společnosti AGEL: "Komplexní onkologické centrum Nový Jičín je jedním ze dvou Komplexních onkologických center v Moravskoslezském kraji a zabývá se léčbou všech typů solidních nádorů i léčbou hematoonkologických onemocnění. Pacientům je zde poskytována komplexní onkologická péče zahrnující kvalitní diagnostiku i léčbu klasickými chirurgickými přístupy, ale i minimálně invazivními (např. robotická chirurgie systémem DaVinci Xi). Součástí léčebných postupů je rovněž chemoterapie, hormonální léčba, imunoterapie, zevní radioterapie, brachyterapie a intraoperační radioterapie, paliativní péče, léčba podpůrná a symptomatická, včetně léčby bolesti a dispenzarizace pacienta. V rámci klinických studií je využívána i léčba nově vyvíjenými léky."

Nové zařízení by mělo být uvedeno do provozu ještě letos v listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy