Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město prodá své pozemky pro průmyslovou zónu, zájem má společnost CTP

Město se chystá prodat pozemky v lokalitě, která byla plánována jako průmyslová zóna. Žádost o odkup podala společnost, která již v sousedství postavila skladovací a výrobní haly. Zveřejnění záměru posvětilo zastupitelstvo.

Městskou průmyslovou zónu plánoval Nový Jičín řadu let na pozemcích v lokalitě za ulicemi Hřbitovní a Propojovací. Jedná se o rozlohu zhruba 140 tisíc metrů čtverečních. Žádost o jejich odkup předložila radnici před časem společnost CTP, ta již v sousedství vystavěla haly, které pronajímá. Zveřejnění záměru prodeje odsouhlasilo zastupitelstvo města 13. září.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nemyslíme si, že je v dnes doba, aby města našeho typu stavěla takovéto průmyslové zóny. Je tady velká nejistota týkající se možnosti získat dotace, potřeba případného dalšího financování ze strany města v řádech desítek milionů korun a některé nedořešené majetkoprávní vztahy, které v tomto projektu jsou. Čili jednáme s tímto potenciálním zájemcem.”

Tento záměr se ale nelíbí opozici, zejména sociální demokracii, pod jejímž vedení v minulosti radnice městskou průmyslovou zónu plánovala. Vytýká vedení města, že s nimi dopředu tento prodej neprojednalo.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Když jsme nastoupili v roce 2010, chtěli jsme jít cestou městské průmyslové zóny, stejně jako jsou další města, Opava, Hlučín a v minulosti Kopřivnice. Vykoupili jsme pozemky od původních majitelů, nebylo to jednoduché, a už jsme připravovali projektovou dokumentaci, připravovali jsme žádost o dotaci na ministerstvo průmyslu a obchodu, kde bychom na to zasíťování dostali zhruba 60 milionů. Také jsme dostali 10 milionů od Moravskoslezského kraje na infrastrukturu. Myslíme si, že je to zmařená příležitost.”

Společnost CTP podle městu svou nabídku v lednu letošního roku, zhruba po dvouletém jednání.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Znalecký posudek na cenu pozemku byl zpracován už v září 2019 s cenou 700 korun za metr čtvereční bez daně. Letos v červnu byl vzhledem k trendu stoupající ceny nemovitosti aktualizován a cena stoupla na 750 korun za metr čtvereční.”

Město by tedy při prodeji získalo 106 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy