Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion v Novém Jičíně po 13 letech splnil podmínky kolaudace

Zimní stadion v Novém Jičíně byl po třinácti letech konečně zkolaudován. Sportovní zařízení dosud fungovalo v režimu předčasného užívání stavby, protože nesplňovalo podmínky protipožárního zabezpečení. Ty se podařilo splnit rekonstrukcí střechy.

Bez řádné kolaudace byl novojičínský zimní stadion od roku 2008, tedy od doby kdy byla dokončena přístavba s obchody a restaurací. Sportoviště totiž nesplňovalo podmínky protipožárního zabezpečení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je pravdou, že došlo tedy ke kolaudaci objektu zimního stadionu po 13 letech. Doposud tedy provoz fungoval v režimu předčasného užívání stavby. Byla opakovaně udělována výjimka ze strany hasičského záchranného sboru.”

Město, jako vlastník objektu, vše napravilo, když budova dostala novou střechu, jejíž součástí je samočinné odvětrávání.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Byla provedena rekonstrukce střechy za zhruba 55 milionů korun, a kromě dalších záležitostí, které byly předmětem té stavby, bylo součástí i řešení elektronické požární signalizace a další požárně bezpečnostní prvky. ”

Oprava stadionu, na kterou radnice získala 25 milionovou dotaci, má ale vedle bezpečnosti i další efekt.

Lubomír Furmánek, místopředseda HK Nový Jičín, provozovatel sportoviště: “Při rekonstrukci vznikly prvky, jako je vzduchotechnika, nové osvětlení, nové ozvučení, a to zvyšuje komfort, je tady stálé prostředí a ten led je kvalitnější.”

Rekonstrukce stadionu skončila v prosinci loňského roku, stavební úřad ale mohl vydat kolaudační rozhodnutí až poté, kdy se dalo po rozvolnění provést měření hluku z celkového provozu stavby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy