Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U novojičínských gymnazistů vyhrála koalice Pirátů a STAN před SPOLU

Středoškoláci si vyzkoušeli volby nanečisto. Své hlasy ke složení poslanecké sněmovny rozdali například i novojičínští gymnazisté. Vyhrála u nich koalice Pirátů a STAN.

Ty skutečné volby do poslanecké sněmovny čekají Českou republiku 8. a 9. října, mladí lidé na středních školách už je ale mají za sebou. Organizace Člověk v tísni více než deset let iniciuje Studentské volby. I letos se do nich zapojilo novojičínské gymnázium.

studenti Gymnázia Nový Jičín: 
“Je mi tedy 18 let, takže mě letos čekají první volby, takže jsem se rozhodl si to tady vyzkoušet nanečisto.”
“Hlavně pro moji generaci je důležité k volbám jít, aby se mohla uskutečnit konečně nějaká změna.”
“Abychom se naučili k volbám chodit.”
“Musí i mladí chodit, aby se změnilo to, co je teď.”
Jana Pánková, garant studentských voleb, Gymnázium Nový Jičín: “Smyslem je ukázat mladým lidem, jak to u voleb chodí. Mají možnost se zapojit i do práce ve volební komisi. Ale hlavní smysl je podpora aktivního občanství, aby mladí lidé chodili volit, aby věděli, že každý hlas se počítá.”

Těchto voleb se mohli zúčastnit studenti starší patnácti let. Jana Pánková na gymnáziu vyučuje český jazyka a základy společenských věd a obecně se k účasti ve volbách snaží motivovat i ve a svých hodinách.

Jana Pánková, garant studentských voleb, Gymnázium Nový Jičín: ”Studenti prostřednictvím referátů seznamovali s volebními programy jednotlivých stran.”

Na novojičínském gymnáziu odevzdalo svůj 40 procent studentů. Dle jejich rozhodnutí zvítězila koalice Piráti a Starostové, druhá skončila koalice Spolu a třetí Strana zelených.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - Ženklava
Ženklava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry